Arnold Palmer Invitational.

Wcześniej, zwyciężał na PGA TOUR 25 września 2016 roku, na słynnym polu East Lake, podczas Tour Championship. To była  spektakularna wygrana! Rory zagrał wtedy fantastyczne 30 uderzeń na drugiej dziewiątce. W ostatniej chwili dostał się do dogrywki z Kevinem Chappelem i Ryanem Moorem, gdzie dokończył dzieła dopiero na po czterech dołkach.

Tego samego dnia na zawsze odszedł Arnold Palmer.

Rok później Rory wygrał ponownie w stylu, który na długo zapadnie w pamięci, znowu grając kosmiczną drugą dziewiątkę. Wszystko to, właśnie w turnieju Arnolda Palmera! To jest właśnie prawdziwa magia!

 

 

Po zakończeniu gry, nawiązując do nieobecnego Wielkiego Gospodarza, który miał w zwyczaju czekać z gratulacjami na zwycięzcę, powiedział: „Chciałbym, po wejściu na to wzgórze móc uścisnąć jego rękę. Jednak jestem szczęśliwy, zapisując swoje nazwisko na tym właśnie trofeum.”

***

W niedzielę, Rors popisał się zupełnie niewiarygodną formą, grając niesamowite 64 uderzenia, trafiając osiem birdie, z czego pięć na ostatnich sześciu dołkach i wygrywając z trzypunktową przewagą!

 

 

Za jego plecami toczyła się wściekła batalia, której głównymi bohaterami byli: Bryson Dechambeau, Justin Rose, Henrik Stenson i oczywiście Tiger Woods.

Tiger rozpoczynał dzień tracąc pięć uderzeń do lidera – Henrika Stensona (-12), za plecami, którego czaił się Bryson Dechambeau (-11). Potem była jeszcze mocna grupa pościgowa, z takimi gigantami w składzie, jak właśnie nieobliczalny Rors  (-10),  Justin Rose (-9), Ryan Moore (-9), Rickie Fowler (-8), czy Patrick Reed (-7).

***

Po trzech birdie Tigera na pierwszych dziewięciu dołkach, naprawdę ekscytująco zaczęło dziać się po kolejnych trzech birdie, zagranych na pierwszych czterech dołkach drugiej dziewiątki! Tiger był tylko jedno uderzenie od prowadzenia w turnieju! Chwilę później jeden dziki drive zmienił wszystko. Na szesnastym dołku, piłka Tigera wylądowała poza granicą pola, w czyimś wypielęgnowanym ogródku. Nadzieje na dziewiątą wygrana Tygrysa w tym turnieju raptownie i bez ostrzeżenia wyparowały.

 

 

Właśnie mniej więcej w tym samym czasie rozszalał się Rors, trafiając na 13. dołku – birdie z prawie pięciu metrów i przejmując prowadzenie, od Henrika Icemana Stensona.

Od tego dołka Rory, poza siedemnastką, grał już same birdie! Takiego ataku absolutnie nikt nie był w stanie wytrzymać! Rors zwyciężył w czternastym turnieju PGA TOUR, oznajmiając przy okazji światu, że podobnie jak jego idol z lat młodości – Tiger, on też wrócił do gry!

***

Arnold Palmer Invitational odbywa się tradycyjnie na Florydzie, na Bay Hill Championship Course, zaprojektowanym przez  Arnolda Palmera. „The King”, jak nazywano Mistrza Palmera, jako gospodarz zawsze oczekiwał na zwycięzcę przy osiemnastym greenie, na swoim słynnym białym krzesełku. Niestety, nigdy więcej już się to nie powtórzy.

 

 

Rok temu Tiger Woods wracał na Bay Hill, „prawie” jako obrońca tytułu. W końcu zwyciężał tam podczas swojej  poprzedniej wizyty w 2013 roku! Mało tego, jego rekordowe osiem wygranych wygenerowane zostało podczas zaledwie dwunastu występów. W tym roku niestety musiał wycofać się z turnieju z powodu nadwyrężenia szyi.

***

Oprócz Rorsa zagrają m.in.: Phil Mickelson, Rickie Fowler, Brooks Koepka, Bryson DeChambeau, Justin Rose, Bubba Watson, Vijay Singh, Henrik Stenson, Jason Day, Francesco „Chicco” Molinari, Tommy Fleetwood, Zach Johnson, Marc Leishman, Davis Love III, Eddie Pepperel, Patrick Reed, Hideki Matsuyama, Ian Poulter, Haotong Li, Aaron Baddeley, Keegan Bradley, Cameron Champ, Jason Dufner, Ernie Els …

 

 

***

W czwartek w trakcie pierwszej rundy turnieju,  w salonie Audi City Warszawa, z okazji Dnia Kobiet odbędzie się pierwsza Strefa Kibica tylko dla kobiet. Emocje sportowe dla uczestniczek zapewni Golfix, a Panie będą mogły skorzystać z zabiegów przeprowadzonych przez Klinikę La Perla. Dzięki Audi w tym dniu transmitujemy turniej bez reklam!

 

 

Nasze transmisje: czwartek i piątek – od 20.00/ sobota – od 20.30/ niedziela – od 19.30.

 

 

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni