Woods nie zagra na trzecim Masters z rzędu

Tiger Woods ogłosił na swojej stronie internetowej w piątek wieczorem, że nie zagra w tegorocznym Masters z powodu kontuzji pleców.

„Niestety nie zdołam grać w tegorocznym Masters”, powiedział Woods. „Zrobiłem wszystko, co mogłem, żeby grać, lecz rehabilitacja pleców nie poskutkowała na czas i nie wykuruję się do turnieju”.

Woods będzie na Champions Dinner we wtorek na Auguście, lecz to będzie trzeci rok z rzędu, kiedy nie zagra w Masters.

Czternastokrotny zwycięzca turnieju Wielkiego Szlema odpuścił sobie grę w 2016 roku, żeby poradzić sobie z dwiema kontuzjami pleców, a 2017 zaczął z ambitnym planem, żeby zagrać w czterech turniejach w przeciągu pięciu tygodni. Nie przeszedł jednak CUT’a na Torrey Pines a następnie wycofał się z gry na Dubai Desert Classic. Wood powiedział, że zrezygnował z powodu skurczów mięśni pleców. Od tamtego czasu nie grał.

Woods powiedział, że szczególnie zawiedziony jest tym, że nie będzie mógł grać w tegorocznym Masters, szczególnie dlatego, że to dwudziesta rocznica jego historycznego zwycięstwa w 1997 roku, kiedy wygrał z przewagą 12 uderzeń.

„Nie zaplanowałem, kiedy wrócę do gry, lecz będę kontynuował swoją walkę, żeby się wykurować, bo chcę wrócić najszybciej jak się tylko da”, powiedział Woods.

Mark Steinberg, agent Woods’a, powiedział w wywiadzie z ESPN.com, że Woods dostał zgodę na grę w Masters od swoich lekarzy i kilka tygodni temu zaczął uderzać piłki. Ostatecznie Woods nie był gotowy, żeby wrócić.

„Bardzo ciężko pracował”, powiedział Steinberg w wywiadzie z ESPN. „Dlatego, że Masters ma tak ważne miejsce w jego sercu, oraz z powodu tego, że to zawsze był dla niego ważny turniej, naprawdę chciał spróbować w nim zagrać. Z tak dobrą znajomością pola, znajomością miejsca, rozumiał, że ma szanse grać. Trenował żeby grać, jeszcze wczoraj”.

Autor: Golf Channel Dogital; Tłumacz: Antoni Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni