Shane Lowry. 2022 BMW PGA. Fot. Mariusz Pawłowski

Shane Lowry zwycięża w Wentworth

Wybierając się na ten turniej wiedziałem, że będzie on pełen emocji. Okazało się, że było ich więcej niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

Smutna informacja o śmierci Królowej Elżbiety II, która obiegła Świat w czwartek po południu, spowodowała anulowanie piątkowej rundy turnieju, a tym samym jego skrócenie do trzech dni. Jak powiedział na podsumowaniu turnieju Keith Pelley, prezes DP World Tour, było to wydarzenie, które poruszyło cały Świat. Podziękował wszystkim za uczczenie pamięci zmarłej Królowej dwiema minutami ciszy.

TURNIEJ

Już sam Pro-Am zapewnia kibicom wiele emocji. Możliwość bardzo bliskiej obserwacji gry ich idoli oraz luźna atmosfera panująca na tym turnieju powoduje, że na polu pojawiają się tłumy ludzi, mimo że jest to środek tygodnia.

W turnieju zasadniczym sami zawodnicy nie zawiedli i dostarczyli kibicom, ogromnych emocji, aż do ostatniego dołka w niedzielne popołudnie.

Niesamowitą rundę odnotował w niedzielę Jon Rahm, kończąc wynikiem 62 uderzenia. Drugą dziewiątkę zagrał w zaledwie 29 uderzeniach, gdzie wynosi 37 uderzeń. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa w turnieju.

Bardzo dobrą rundę, jak się okazało na miarę wygranej, odnotował Shane Lowry, kończąc ostatecznie z wynikiem -17. Jak mówił w wywiadach przed niedzielną rundą – jest to jego ulubiony turniej DP World Tour, a Wentworth należy do jego ulubionych pól i bardzo chciał wygrać.

Do samego końca deptał mu po piętach Rory McIlroy, który na 18 greenie puttował 3 uderzenie na eagle i na remis z Lowrym. Zabrakło dosłownie dwóch centymetrów, żeby piłka wpadła do dołka. Ostatecznie zakończył turniej na drugiej pozycji i pozostaje liderem punktacji DP World Tour.
Jako ciekawostkę należy wspomnieć najkrótsze uderzenie jakie Rory wykonał kiedykolwiek pełnym swingiem – na 8 dołku w czwartek. Zagrał piłkę z rough na ok 70 cm, na co zareagował śmiechem.

Adrian Meronk zakończył niedzielną rundę z wynikiem -3. Na uwagę zasługuje eagle na ostatnim dołku. Ostatecznie uzyskał wynik -9, który zapewnił mu 32 miejsce.

PODSUMOWANIE

Podsumowując – w tym roku turniej dostarczył więcej wrażeń niż mogliśmy się spodziewać, niestety nie tylko tych pozytywnych. Sama gra stała, jak można było przypuszczać, na najwyższym poziomie, a emocje były dosłownie do ostatniego uderzenia na 18 greenie. Najlepsi golfiści świata nie zawiedli.
Cieszę się, że mogłem tam być i relacjonować wydarzenia z pola dla Golf Channel Polska.

Gratulacje dla Shane’a Lowry’ego.

Do zobaczenia za rok.

 

 

Napisał i fotografował: Mariusz Pawłowski

golfchannel.pl/?news=bmw-pga

Zredagowała: Kasia Nieciak

 

GALERIA ZDJĘĆ

Adrian Meronk. BMW PGA Championship, Wentworth 2022. Fot. Mariusz Pawłowski

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni