Warto wiedzieć: Kang prawdopodobnie będzie ostatnim zaproszonym na Masters

HUMBLE, Texas – Pomimo tego, że zakończenie może zostać przesunięte, przewiduje się mokrą i dziką rundę finałową na Shell Houston Open. Oto rzeczy, które powinno się wiedzieć przed finałem na Golf Club of Houston, gdzie Sung Kang jest na prowadzeniu z przewagą trzech uderzeń.

– Kang, 29, nigdy w swojej karierze nie wygrał turnieju PGA Tour. Jego najlepszym wynikiem było zremisowanie na trzecim miejscu podczas, już zapomnianego, turnieju Disney w 2011 roku.

– Jeżeli wygra, Kang zostanie trzecim w przeciągu czterech lat zwycięzcą debiutantem, obok Matta Jonesa (2014) i Jima Hermana (2016).

– Kang nigdy nie grał w Masters, lecz jeśli wygra, zdobędzie ostatnie zaproszenie na ten turniej wraz z kartą wstępu na turnieje PGA Tour w sezonie 2018-2019.

– Kang wyrównał swój rekordowy wynik grając w drugiej rundzie 63, a jego wynik -17, jest równy rekordowi uderzeń po 54 dołkach, ustanowionym w 2012 roku przez Louisa Oosthuizena.

– Rickie Fowler znajduje się na drugim miejscu, trzy uderzenia z tyłu. W lutym wygrał Honda Classic i planuje dołączyć do Dustina Johnsona, Justina Thomasa oraz Hideki Matsuyamy, z więcej niż jednym zwycięstwem w sezonie.

– Fowler jest przyzwyczajony do zajmowania drugiego miejsca. Z jego czterech zwycięstw na Tour, trzy rozegrał tak, że wchodząc do finałowej rundy gonił lidera.

– Na pierwszych 54 dołkach Fowler zagrał rekordowo dużą ilość birdie w swojej karierze (22). Jego poprzedni wynik pochodził z The Players w 2012, kiedy zagrał 19 birdie przez pierwsze trzy rundy.

– Russell Henley znajduje się sam na trzeciej pozycji z wynikiem -13, tylko cztery uderzenia za liderem. Ma szansę na swoje pierwsze zwycięstwo od 2014 roku, oraz zajęcie po raz trzeci z rzędu miejsca w pierwszej siódemce.

– Luke List zagrał trzecią rundę z najlepszym wynikiem (65), co przesunęło go na czwarte miejsce w tabeli. Jeszcze nigdy nie wygrał na PGA Tour, lecz na początku tego sezonu zremisował na drugim miejscu w turnieju Sanderson Farms Championship.

– Z 70 graczy, którzy przeszli drugiego CUT’a, po 54 dołkach, 17 jest już wpisanych na listę turniejową Masters. Do grupy tej należą: Fowler, Daniel Berger (T-5), Justin Rose (T-16) i Jon Rahm (T-21)

Czterech graczy wygrało Masters po wygraniu turnieju poprzedzającego, lecz tylko Philowi Mickelsonowi (2006) udało się to zrobić po 1989 roku.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni