Tanihara wywalczył zaproszenie na Masters, jego następny cel to Presidents Cup.

AUSTIN, Texas – Hideto Tanihara rozpoczął ten sezon z jednym celem – zagrać w Masters.

Po czterech udanych dniach na WGC-Dell Technologies Match Play, jego lista ‘do zrobienia’ drastycznie się wydłużyła. Zwycięstwo 4&2 nad Rossem Fisherem zagwarantowała 38-latkowi z Japonii miejsce w pierwszej 50 Official World Golf Ranking, a co za tym idzie dostał zaproszenie na Augusta National.

„Nie było żadnych turniejów w Japonii, więc musiałem lecieć za ocean, aby grać w turniejach. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, które teraz osiągnąłem”, powiedział Tanihara, który zagra przeciwko zajmującemu pierwsze miejsce w światowym rankingu Dustinowi Johnsonowi, w niedzielnych półfinałach.

Następnym wyzwaniem dla Tanihary jest dostanie się do drużyny narodowej, tegorocznego Presidents Cup. W tym momencie zajmuje 13 miejsce na liście, lecz bez względu na to, jak zagra w niedzielę na Austin Country Club, z pewnością podniesie się w tej liście.

„Szczerze mówiąc, wcześniej nawet o tym nie myślałem. Jednakże w tym tygodniu tak dużo osób mówi o Presidents Cup”, powiedział Tanihara, który na WGC-Mexico Championship zremisował na 32 miejscu, na początku tego miesiąca. „Jeżeli się dostanę, będę bardzo szczęśliwy z gry w drużynie międzynarodowej”.

Tanihara jeszcze nigdy nie grał w Presidents Cup.

Autor: Rex Hoggard; Tłumacz: Antoni Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni