Bill Haas. The PLAYERS Championship. TPC Sawgrass. May 2015. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Sanderson Farms Championship.

Z koreańskiej wyspy Jeju, gdzie w imponującym stylu zwyciężył  nowy, Światowy Numer Jeden – Brooks Koepka, przenosimy się do USA, na Sanderson Farms Championship.

 

 

Turniej jest częścią PGA TOUR już od 1968 roku, a rozgrywany był oryginalnie w Hattiesburg Country Club. W 2014 roku akcja przeniosła się do Country Club of Jackson, zlokalizowanego  w Jackson, w stanie Mississippi. Country Club of Jackson otwarty został w 1914 roku. Jest klubem prywatnym, posiadającym 27 dołków. Osiemnaście z nich zostało gruntownie przeprojektowanych przez Johna Foughta w 2008 roku.

 

 

Mississippi uważane jest za raj dla tych, którzy jeszcze nie zwyciężali na PGA TOUR. Aż pięciu z ostatnich triumfatorów, debiutowała na listach zwycięzców właśnie tutaj. Rok temu swoją pierwszą wygraną świętował Ryan Armour, a wcześniej byli to: Cody Gribble (2016), Peter Malnati (2015), Nick Taylor (2014) i Chris Kirk (2011). Z ostatnich 23 edycji turnieju, aż 21 razy triumfowali Amerykanie!

Obrońcą tytułu jest Ryan Armour, który rok temu zwyciężał tutaj z pięciopunktową przewagą. 41-latek z Ohio był wtedy jedynym graczem, który każdego dnia złamał 70! Rozpoczął zmagania od rundy 66, a jego najsłabszym wynikiem było 68 uderzeń. Zwycięstwo przyszło w 105 starcie, z których na przestrzeni 10 lat tylko cztery kończyły się w pierwszej dziesiątce turniejowej. Pierwsza wygrana nadeszła zaledwie miesiąc po odzyskaniu praw do gry w PGA Tour, w Web.com Tour Finals.

 

 

Oprócz Ryana w Jackson zagrają m.in.: 🎰 Jhonattan Vegas – Wenezuelczyk stale zmagający się z problemami wizowymi, Lucas Glover – mistrz US Open, Retief Goosen – dwukrotny mistrz US Open i nowy członek World Golf Hall of Fame (!), Bill Haas – posiadacz FedExCup, wracający do gry po tragicznym wypadku samochodowym, Cameron Champ – typowany przez Jacka Persona na debiutanta roku, Hunter Mahan – kiedyś gwiazda Ryder Cup, teraz powoli odnajdujący gdzieś zaginioną formę, Ben Crane – wciąż niespieszny za to chyba wracający do formy, J.J. Spaun, Jonas Blixt, Chad Campbell, Alex Cejka, Corey Conners, Harris English, Robert Garrigus, Sean O’Hair, Mark Wilson, Kevin Stadler, oraz Adam Schenk, czy Hank Lebioda (!)

Według PGA TOUR Power Rankings największymi faworytami do zwycięstwa są …

 

Transmisje w Golf Channel Polska:

Czwartek, piątek i sobota: od 20.30/ niedziela: od 19.30.

Komentują: Piotr du Château i Mateusz Kniaginin

 

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni