Mateusz Gradecki. Challenge Tour Grand Final. Fot. Dominika Gradecka

Gradi w Q-School

W piątek Mateusz Gradecki rozpoczyna rywalizację w Final Stage Qualifing School. Turniej odbędzie się w Infinitum w Tarragonie w Hiszpanii. 

 

Livescoring TUTAJ

 

 

Zwyciężył Szwed Simon FORSSTRÖM!

Po rundach 75-66-75-65-66-69 Gradi zakończył turniej na miejscu T51. Do podwyższenia swojej kategorii DP World Tour zabrakło mu pięciu uderzeń.

 

Trzech graczy wywalczyło kartę na DP World Tour walcząc w kwalifikacja już od pierwszego etapu!

*

Ten turniej to ostatnia szansa, by poprawić swoją pozycję w rankingu przed sezonem 2023. Wydarzenie gromadzi tak dużo zawodników, bo aż 156, że musi odbywać się na dwóch polach Hills Course i Lake Course. Niecodzienny jest także format rozgrywki, przed zawodnikami sześć rund i cut po czterech dniach. Na liście startowej możemy spotkać mnóstwo znanych nazwisk, Zagrają między innymi: Alejandro Canizares, Alvaro Quiros, Oliver Fisher, Lucas Bjerregaard, Kiradech Aphibarnrat, Renato Paratore czy Francesco Laporta.

QSchool to tak naprawdę ostatnia szansa na kwalifikację do DP World Tour, dla mnie tak naprawdę to tylko szansa na polepszenie swojej kategorii. Większość zawodników w tym turnieju będzie odczuwać dużo większą presję, jeśli chodzi o ten start, ja jestem osobą, która będzie na listach tuż za najlepszą 25. z QSchool. Skupiam się na przygotowaniach i dobrej grze, dobry występ i zakończenie rywalizacji w poniżej 25. miejsca może znacząco zmienić moją sytuację – podsumował Mateusz.

Podobnie jak w finale ligi Challenge Tour Grand Final w roli niezawodnego caddiego Gradiego wystąpi  Kuba Dymecki.

Infinitum to obiekt składający się z trzech pól, w tym jednego dziewięciodołkowego. Pole Lakes zostało zaprojektowane przez Grega Normana, jego centralną częscią jest wodny ekosystem La Sequia Major, jeden z najważniejszych w regionie. Jest najbardziej wymagające technicznie, a duża liczba bunkrów i przeszkód wodnych wymaga dużej precyzji. Hills, natomiast charakteryzuje fenomenalny widok na klify i morze Śródziemne. Pole urozmaica duża liczba amerykańskich sosen. Cały ośrodek był wielokrotnie nagradzany jako najlepszy obiekt wypoczynkowy w Europie. 

Gradi wystartuje o godzinie 09:42, a wraz z nim Duńczyk Peter Launer Baek i Szwed Martin Erikson. Zawodnicy rozpoczną grę od pola Hills Course.

 

Źródło: Matylda Kuna/PZG

Zdjęcia: Team Gradi 

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni