Polacy walczą w Katarze.

Dzisiaj rano rozpoczęły się zmagania o możliwość startu w Commercial Bank Qatar Masters. W rywalizacji, która trwać będzie do soboty, w grupie Pro wystartowali Mateusz Gradecki oraz Adrian Meronk, zaś Jan Szmidt Jr walczyć będzie wśród Amatorów.

Po niebagatelnych sukcesach odniesionych w Maroku (pierwsze miejsce Mateusza Gradeckiego w Open Prestigia 2019 oraz trzecia pozycja Adriana Meronka w Open Casa Green Golf 2019) zawodnicy udali się do Kataru, gdzie biorą udział w kwalifikacjach do turnieju Qatar Masters w ramach European Tour. Grono polskich reprezentantów powiększyło się o Jana Szmidta Jr występującego w turnieju kwalifikacyjnym w grupie amatorskiej. Rywalizacja odbywa się na polu Doha Golf Club (par 72).

 

 

O przepustki do turnieju European Tour powalczy ponad stu zawodników, w tym 22 profesjonalistów. Zaproszenia czekają na trzech Katarczyków, trzech zawodowców i najlepszego amatora.

Pierwszego dnia turnieju wszyscy zawodnicy wystartowali z 1 tee. Współzawodnictwo rozpoczął Mateusz Gradecki o godz. 7.10 czasu lokalnego (5.10 PL), następnie wystąpił Adrian Meronk o godz. 7.30 (5.30 PL). Jako ostatni z polskiej ekipy zagrał Jan Szmidt Jr o godz. 8.20 (5.20 PL).

Livescoring: TUTAJ.

Źródło: PZG

Fot. Mateusz Gradecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni