Pajaree Anannarukarn of Thailand. Dow Great Lakes Bay Invitational. Midland Country Club in Midland, Michigan, USA, 15 July 2021. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Pajaree Anannarukarn wygrywa LPGA Match Play

Zwycięstwem Pajaree Anannarukarn zakończył się turniej Bank of Hope LPGA Match Play. W finale zawodniczka z Tajlandii pokonała Japonkę Ayakę Furue.

Powtórki finału LPGA Match Play: poniedziałek 20:00, wtorek 8:00, środa 19:30

Faza grupowa

Turniej rozpoczął się od spotkań fazy grupowej. Pajaree Anannarukarn w grupie 4 przegrała tylko z Karis Davidson. Fatalnie spisała się Xiyu Lin, zdobywając tylko pół punktu za remis z Miną Harigae. Furue z kolei wywiązała się z roli faworytki grupy 6. Wygrała ze Stacy Lewis, Celine Borge i Gemmą Dryburgh.

W fazie grupowej odpadły też m.in. będąca faworytką gospodarzy Danielle Kang, triumfatorka sprzed roku Eun-Hee Ji, czy zwyciężczyni turnieju w roku 2021, Ally Ewing. Nie powiodło się również Lili Vu i Brooke Henderson, jedynym uczestniczkom turnieju z czołowej 10 Rankingu Rolexa.

Faza pucharowa

W fazie pucharowej tylko jeden mecz doszedł do dołka osiemnastego. To pojedynek 1/8 finału pomiędzy Albane Valenzuelą i Anną Nordqvist, wygrany ostatecznie przez reprezentantkę Szwajcarii. W ćwierćfinale przegrała ona jednak z Linn Grant, która po raz pierwszy w tym roku pojawiła się na turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Wraz ze Szwedką do grona czterech najlepszych golfistek turnieju weszły Anannarukarn, Furue i Leona Maguire. Irlandka w meczu półfinałowym przegrała z Japonką. Grant uległa zawodniczce z Tajlandii.

https://twitter.com/LPGA/status/1663224689379131393?s=20

W finale Furue po raz drugi z rzędu musiała przełknąć gorycz porażki – podobnie jak przed rokiem, gdy mierzyła się z Eun-Hee Ji. Co ciekawe – tak jak Ji przed rokiem, tak i Anannarukarn w zwycięskim turnieju rozstawiona była z numerem 36.

Furue po prostu nie mogła dogonić rywalki i ponownie zajęła drugie miejsce.

„Match Play pochłania dużo energii przez cały tydzień” – powiedział Anannarukarn. „Naprawdę to teraz wchłaniam. To był wspaniały tydzień i jestem wdzięczna za wszystko.”

https://twitter.com/LPGA/status/1662994684808159232?s=20

17

Mecz zakończył się na par-3 17, kiedy Anannarukarn wykonała uderzenie z tee około 6 stóp na prawo od dołka, a Furue trafiła zamiast na green do tylnego bunkra. Strzał z bunkra Furue odbił się od krawędzi dołka, odtaczając się na prawie cztery metry. W tym momencie poddała ona mecz. Nawet w przypadku gdyby trafiła ona jednym puttem, jej oponentka miałaby dwa putty na zwycięstwo.

Anannarukarn wygrała po raz drugi w LPGA Tour i po raz pierwszy od ISPS Handa World Invitational w Irlandii Północnej w 2021 roku, turnieju współsankcjonowanego z Ladies European Tour.

leaderboard

W tym tygodniu znów odwiedzamy LPGA i DP World Tour.

Premierowy Mizuho Americas Open hosted by Michelle Wie West odbędzie się w Jersey City. Słynny Liberty National Golf Club, zapewni fantastyczny widok na pobliski Manhattan.

Porsche European Open tradycyjnie rozegrany zostanie na polu Green Eagle, w Hamburgu. W Niemczech zagra Mateusz Gradecki.

 

Szczegółowy rozkład jazdy:

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Porsche European Open – runda 1 i 2 (LIVE) 13:00 – 18:00

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

LPGA Tour: Mizuho Americas Open – runda 1 i 2 (LIVE) 18:00 – 20:00

Komentują: Mateusz Kniaginin i Grzegorz Zieliński

Sobota, 3 czerwca:

Porsche European Open – runda 3  (LIVE) 13:00 – 17:30

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

 Mizuho Americas Open – runda 3  (LIVE) 23:00 – 2:00

Komentują: Dionizy Konieczny i Mateusz Kniaginin

Niedziela: 

 Porsche European Open – finał (LIVE) 13:00 – 17:30

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

 Mizuho Americas Open – finał (LIVE) 22:30 – 1:30

Komentują: Dionizy Konieczny i Mateusz Kniaginin

 

Zapraszamy.

 

Napisali: Wojtek Nowakowski i Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni