Maja Ambroziak. Fot. Team Maja

Maja we Frankfurcie

Reprezentantka kadry narodowej i Mazury Golf &CC Maja Ambroziak w czwartek rozpoczyna występ w German International Ladies Amateur Championship, rozgrywanym w Frankfurter Golf Club.

 

LIVESCORING

 

Na polu gram dopiero jutro, ale z tego co wiedziałam, to zapowiada się fajnie. Bardzo wąskie, całe schowane w lesie – lubię takie pola, pasują do mojej gry. Greeny są dość mocno pofałdowane i wydają się szybkie – depeszowała we wtorek.

Maja ma w tym roku na koncie świetny występ we Włoszech. Pod koniec kwietnia, po czterech dniach rywalizacji w prestiżowym Campionato Internazionale D’Italia Femminile uplasowała się na pozycji dziesiątej.

Chwilę później mistrzem Italian Open został Adrian Meronk! Przypadek?

 

 

W ubiegłym sezonie trofeum niemieckiego czempionatu zdobyła Polka Dorota Zalewska. Nie przystąpi ona jednak do obrony tytułu ze względu na start w The Nationals – krajowych uniwersyteckich mistrzostwach NCAA w USA. Po pełnej emocji rundzie finałowej zakończyła turniej z łącznym wynikiem +2 i jednym uderzeniem pokonała Niemkę Catharinę Lohoff.

„Niesamowite uczucie! Jak byłam młodsza to jeździłam na te turnieje, aby przejść cuta, a teraz już przyjechałam powalczyć o zwycięstwo. I to się udało!” – depeszowała rok temu Dorota.

Dorota Zalewska. German International Ladies Amateur Championship. Fot. Team Doris

 

Tegoroczny turniej tradycyjnie rozegrany zostanie na72 dołkach, ale do finałowej rundy awansuje tylko 60 golfistek z najlepszymi wynikami.

Frankfurter Golf Club to parkowe pole zlokalizowane w lesie zaledwie 10 minut od Frankfurtu. Niezmienione od jego powstania w 1928 roku zachwyca wiekowymi drzewami. Faiwaye projektu Harrego J. Colta biegną starymi kanałami rzeki Men. Perełką każdej rundy jest widok z osiemnastego tee na miasto.

 

 

Źródło: PZG/Matylda Kuna
Zdjęcie: Team Maja

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni