Mateusz Gradecki. Fot.Team Gradi

Gradi mistrzem Limpopo Championship!

Mateusz Gradecki wszedł do rundy finałowej z pięcioma uderzeniami za Oliverem Hundebøllem, ale nie przeszkodziło mu to zwyciężyć w Euphoria Golf Club w imponującym stylu!

 

 

G R A T U L A C J E !

 

Położone na północy RPA pola: Koro Creek Golf Club i Euphoria Golf Club stały się miejscem niezwykłego startu. Polak, grając na nich po raz pierwszy, odniósł długo oczekiwane zwycięstwo w jednej z najbardziej prestiżowych lig golfowych świata. Tym sposobem stał się pierwszym od blisko trzech lat polskim zawodnikiem triumfującym w zawodach Challenge Tour i drugim zawodnikiem w historii wszystkich startów Polaków, który osiągnął takie zwycięstwo.

27 – letni reprezentant Gradi Golf Club spisał się znakomicie, nie zagrał nawet jednego skromnego bogeya, było za to sześć birdie i najniższy wynik dnia 66. Rezultat 19 poniżej par dał mu trzy uderzenia przewagi nad Południowoafrykańczykiem Henniem du Plessisem.

Polak przesuwa się teraz o 107 miejsc, na szóstą pozycję w rankingu Road to Mallorca, co najwyraźniej bardzo mu się podoba:

„To niesamowite uczucie. Jestem w siódmym niebie i wszystkie emocje są teraz uruchomione, ponieważ nie mogę uwierzyć, że w końcu odniosłem pierwsze zwycięstwo w Challenge Tour.

„Moje puttowanie było dzisiaj kluczem do zwycięstwa. Wiem, że byłem wystarczająco dobry, aby wygrywać turnieje na tym poziomie, ale moje puttowanie musiało być lepsze. Ciężko nad tym pracowałem przez kilka ostatnich lat i cieszę się, że to dzisiaj popłaca.

„To zwycięstwo jest dla mnie wszystkim. Nigdy nie przestałem wierzyć i wiedziałem, że w końcu nadejdzie mój czas”.

Niemiec Nick Bachem uplasował się na trzeciej pozycji, a Holender Lars van Meijel, reprezentant gospodarzy –  Bryce Easton i Duńczyk Hundebøll podzielili czwarte miejsce z wynikiem – 14.

JC Ritchie nadal prowadzi w rankingu Road to Mallorca po kolejnych zwycięstwach w Bain’s Whisky Cape Town Open i Jonsson Workwear Open. Niemiec Alexander Knappe zajmuje drugie miejsce po wygranej w otwierającym sezon Dimension Data Pro-Am. Belg Christopher Mivis znajduje się na trzecim miejscu, a Clement Sordet, który zapewnił sobie zwycięstwo w zeszłotygodniowym SDC Open, oraz Hundebøll zamykają pierwszą piątkę.

 

Turniej Limpopo Championship zaliczany był jednocześnie do dwóch profesjonalnych cykli: europejskiej ligi zawodowej Challenge Tour i południowoafrykańskiej ligi Sunshine Tour. Stąd udział w turnieju wzięło ponad 200 zawodników z całego globu, w tym czołówka graczy Challenge Tour, rywalizacja o ponad 1 milion złotych (250 tys. USD) nagród w puli turnieju była więc zacięta.

– Golf jest sportem, w którym o sukcesie często decydują detale. Już po pierwszych rundach turnieju czułem, że tylko szczegóły dzieliły mnie od bycia w ścisłej czołówce. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wygrywać na wysokim poziomie i w tak trudnych warunkach. To zwycięstwo upewniło mnie , ale i wielu innych, że mogę osiągać międzynarodowe sukcesy i sprawiać radość nie tylko sobie rodzinie i najbliższym ale i wszystkim, którzy zawsze wierzyli we mnie i wspierali w lepszy i gorszych momentach mojej dotychczasowej kariery. Dziękuję wszystkim, którzy mi kibicowali! Po wygranej otrzymałem mnóstwo bardzo miłych wiadomości i gratulacji.”

W drodze do wygranej Gradi musiał wykazać się chłodnym umysłem, spokojem i dążeniem do realizacji celu. Po pierwszej rundzie zajmował dobre, 30 miejsce w klasyfikacji, z trzema uderzeniami straty do liderów, a więc z widokiem na awans, ale bez gwarancji na  triumf.

W mojej grze najważniejsze są kontrola i skupienie na kolejnym uderzeniu. Po wcześniejszym turnieju, w którym nie przeszedłem cuta, poświęciłem więcej czasu na trening puttowania i to przyniosło efekt. Podczas samej gry starałem się myśleć tylko o najbliższym uderzeniu, by wykonać je jak najlepiej. Skupiałem się wyłącznie na elementach, na które mogę mieć wpływ, dlatego warunki pogodowe, przerwy w grze zupełnie mi nie przeszkadzały. Pole główne, na którym rozegraliśmy 3 rundy turnieju było trudne, trudniejsze od tych, na których graliśmy w tym roku w RPA wcześniej, ale bardzo mi pasowało. Te wszystkie elementy plus pozytywne myślenie, brak mikrokontuzji i wiele innych drobnych szczegółów – przyczyniły się ostatecznie do sukcesu.”

Do rundy finałowej przystępował z trzeciego miejsca, mając pięć uderzeń straty do Duńczyka Olivera Hundelbolla, dotychczasowego lidera rozgrywek. Finał zawodów – bardzo trudny, przerywany przez tropikalną ulewę – należał jednak do Polaka. „Gradi” rozegrał 3 rundy na bardzo trudnym polu. Pokazał, że mimo młodego wieku jest już bardzo dojrzałym zawodnikiem, skupionym na grze i pokonywaniu trudności. Finałową rundę zakończył z najlepszym wynikiem dnia – 66 uderzeń.

Po zakończeniu turnieju w RPA Gradi udał się na kilka dni na Zanzibar: „Miałem tu zaplanowany pobyt i udział w turnieju w Tanzanii, w którym kibicować mieli też moi bliscy. Turniej został jednak odwołany, więc spędzimy po prostu ten czas tutaj. Później wracam do Polski i rozpoczynam przygotowania do następnej intensywnej fazy w Challenge Tour. Poświęcę czas na przygotowanie fizyczne i podnoszenie wytrzymałości, tak by być jak najlepiej przygotowanym do rozgrywania wielu turniejów pod rząd.”

Kolejny turniej Challenge Tour, w którym udział weźmie rozpocznie się w hiszpańskim Kadyksie. Zawody otworzą serię cotygodniowych zawodów w Europie, która będzie trwała do jesieni. Dla Mateusza stawką w tej rywalizacji jest nie tylko zajęcie miejsca w czołówce Challenge Tour, ale także awans do elitarnego DP World Tour.

-Do Polski wracam bogatszy o to doświadczenie, myślę, że wpłynie ono pozytywnie na moje kolejne starty. Z optymizmem czekam na kolejne turnieje – podsumował Mateusz Gradecki.

 

Turniej Limpopo Championship zakończył serię sześciu współsankcjonowanych imprez między Challenge Tour a Sunshine Tour. Challenge Tour zrobi teraz sześciotygodniową przerwę przed wyjazdem do Hiszpanii na Challenge de España, który rozpocznie się 19 maja w Iberostar Real Club de Golf Novo Sancti Petri.

 

 

W czwartek o 18.00 PREMIEROWA relacja telewizyjna z tego turnieju, w Golf Channel Polska! 

 

Zestawienie powtórek:

08/04: 11:00, 17:30

09/04: 9:30, 15:00

10/04: 6:30, 13:30, 17:30

11/04: 12:00, 17:00, 22:30

12/04: 10:30, 19:00

13/04: 6:00, 15:00, 19:30, 23:30

14/04: 15:30

15/04: 10:30, 19:30

16/04: 9:30, 16:00

17/04: 9:30, 14:30

18/04: 18:30

19/04: 19:00

20/04: 10:00

21/04: 17:00

22/04: 9:00

23/04: 14:30

24/04: 6:30, 11:30

 

Zapraszamy!

 

 

DYNAMICZNA Relacja z pierwszych trzech rund turniejowych:

golfchannel.pl/?news=gradi-w-limpopo

 

Dodatkowe źródło informacji: Przemek Śmiałkowski – PR

Zdjęcia: #TeamGradi

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni