Finau podekscytowany, że może być na WGC, nawet, jeśli nie będzie grał.

AUSTIN, Texas – Dwa tygodnie temu Tony Finau znajdował się na 70 miejscu w Official World Golf Ranking i nie miał szansy na miejsce w WGC-Dell Technologies Match Play w tym tygodniu.

Lecz gdy lista uczestników została wypuszczona, rzeczy diametralnie się zmieniły. Pięciu graczy postanowiło odpuścić sobie wycieczkę do Austin Country Club w tym tygodniu, i Finau stał się pierwszym zmiennikiem.

To była szczególnie trudna decyzja dla Finau, który broniłby tytułu na Puerto Rico Open, lecz wybrał możliwość zagrania w Match Play.

„To był jedyny scenariusz, który sprawiłby, że nie pojadę do Puerto Rico”, powiedział Finau. „To była trudna decyzja, ponieważ bardzo podobał mi się turniej w Puerto Rico, a także rok temu powiedziałem fanom w mojej zwycięskiej przemowie, że jeżeli nie będę grał w Match Play to tam wrócę”.

Finau mógł poświęcić całą swoją uwagę na Puerto Rico Open, aby obronić swój tytuł, gdy nikt inny nie zrezygnował z Match Play w środę, lecz powiedział, że nie byłby w stanie przygotować się mentalnie do gry na zupełnie innym polu, więc skupił się na World Golf Championship.

„To było dla mnie oczywiste. Co by było, gdybym pojechał do Puerto Rico teraz i nagle ktoś by zrezygnował z gry [w Match Play], a mnie by nie było, żeby wykorzystać taką szansę”, powiedział po ukończeniu swojej 9-dołkowej rundy treningowej we wtorek. „Lubię myśleć, że uda mi się dostać do tego turnieju w przyszłych latach, więc bez względu na to czy w tym roku się dostanę, czy nie, znam już pole i nie mogę się doczekać wydarzeń za rok lub dwa”.

 

Autor: Rex Hoggard | Tłum.: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni