Ying Luo. Washington. Fot: USADAM

East Lake Cup – gwiazdy przyszłości w akcji.

Przed nami prawdziwa gratka – East Lake Cup, trzydniowe rozgrywki, w których rywalizują najlepsze amerykańskie drużyny ligi uniwersyteckiej – NCAA. Turniej rozgrywany jest tradycyjnie na słynnym polu East Lake Golf Club, w Atlancie, w stanie Georgia, na którym corocznie odbywa się również Tour Championship.

 

 

W czwartej edycji East Lake Cup zmierzą się ze sobą po cztery najlepsze zespoły uniwersyteckie kobiet i mężczyzn. Warto zaznaczyć, że są to jedyne tej rangi zawody golfowe, w których drużyny damskie i męskie rywalizują w tym samym czasie, na tym samym polu, w osobnych klasyfikacjach.

W piątek zobaczymy turniej indywidualny kobiet i mężczyzn, rozgrywany w formacie strokeplay, który wyłoni Mistrza i Mistrzynię East Lake Cup. Oprócz tego runda strokeplay zdecyduje o rozstawieniu drużyn do kolejnego etapu – rozgrywek matchplay.

W sobotę i niedzielę zobaczymy już rozgrywki w formacie matchplay: kobiet i mężczyzn. W sobotę będą to półfinały, a w niedzielą finały.

***

W East Lake Cup wystąpi ośmiu półfinalistów tegorocznych Mistrzostw NCAA Division I, po cztery damskie i męskie drużyny Mistrzostw Narodowych.

Damska Dywizja zawierać będzie: aktualne mistrzynie  – Arizonę, zdobywczynie drugiego miejsca – University of Alabama, oraz Stanford University i University of Southern California (USC).

 

 

Męska Dywizja to: aktualny Mistrz NCAA – Oklahoma State University, zdobywcy drugiego miejsca – University of Alabama, oraz Auburn University i Duke University.

 

***

Rok temu podczas Eat Lake Cup mogliśmy podziwiać następujące drużyny:

Kobiety: Stanford University, Northwestern University, University of Southern California i Arizona State University.

 

 

Mężczyźni: University of Oregon, University of Oklahoma, Vanderbilt University i University of Illinois

 

 

Zwycięzcy z 2017 roku: 

Drużyna męska: Vanderbilt University

Drużyna damska: University of Southern California

Najlepszy mężczyzna: Will Gordon – Vanderbilt University

Najlepsza kobieta: Robynn Ree – University of Southern California

***

Relacje w Golf Channel Polska:

Piątek, sobota i niedziela: od 19.00.

Komentuje: Jacek Person

 

 

Zapraszamy! 

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni