Zdjęcie: Tyler Lecka/Getty Images

Donald zrobił birdie na 18, aby objąć dzielone prowadzenie na RBC

Po dwóch dniach w Harbour Town, na szczycie tabeli jest wiele znajomych nazwisk. Oto jak wygląda sytuacja przed rundą weekendową na RBC Heritage:

Tabela:  Graham DeLaet (-10), Luke Donald (-10), Ian Poulter (-8), Webb Simpson (-8), Sam Saunders (-7), Bud Cauley (-7), Nick Taylor (-7), Pat Perez (-7), Jason Dufner (-7).

Co to oznacza: Po trzech birdie na pierwszej dziewiątce, Donald miał problem ze swingiem przez resztę dnia, blokując kilka uderzeń z tee w prawo od fairwaya na drugiej dziewiątce. Drugi dzień pod rząd trafił jedynie 7 z 14 fairwayów, lecz nadrabiał to wyśmienitą krótką grą. Donald zrobił par spoza greenu sześć na siedem razy, włączając w to cudownego pitcha na 18, który skoczył do przodu, wyhamował, a następnie wtoczył się prosto do dołka na birdie. Zremisował z DeLaet’em na -10, aby objąć dzielone prowadzenie, po tym jak Kanadyjczyk zagrał w piątek -4 (67), gdzie udało mu się na dziewiątym dołku (par-4), zagrać eagle.

Runda dnia: Kevin Kisner był jednym z niewielu graczy popołudniowej fali, którym udało się przesunąć w górę tabeli. Wicemistrz z 2015 roku, zagrał siedem birdie i ani jednego bogeya, aby skończyć z wynikiem -6, co przesunęło go z 81 miejsca na 10 ex aequo.

Najlepsi z reszty: Kilku graczy zagrało -5 (66), w tym Nick Taylor, Russell Knox oraz Patrick Cantlay. Wszyscy wskoczyli do pierwszej dziesiątki.

Największy zawód: Matthew Fitzpatrick powiedział, że RBC był jego ulubionym turniejem w roku, lecz niefortunnie dla Anglika, nie będzie mógł grać w rundzie weekendowej, po zagraniu rund 73-72. Inny znani zawodnicy, którzy nie przeszli CUT’a to: Hunter Mahan, Jim Furyk, Vijay Singh, Camilo Villegas, Davis Love III, Charley Hoffman, Ernie Els oraz Bryson DeChambeau.

Najważniejsza historia przed sobotnią rundą: Dwóch Anglików ma o co walczyć w ten weekend. Donald będzie się starał o swoje pierwsze zwycięstwo od Valspar Championship w 2012 roku, a Poulter musi wygrać $145,000, w ciągu następnych dwóch turniejów aby zachować swoją kartę PGA Tour, po tym jak dostał medyczną dziką kartę z powodu kontuzji prawej stopy,

Uderzenie dnia: Donald ratował się po całym polu Harbour Town, lecz zakończył rundę uderzeniem dnia. Jego pitch na 18 dołku zaskoczył wszystkich i dał mu dzielone prowadzenie.

Cytat dnia: „Nie obchodzi mnie to. Życie jest piękne. Czy mam na co narzekać? Idź i graj w golfa tak jak ci się to podoba, idź i czerp z tego przyjemność to możesz mieć pewność, że dobre zdarzenia nadejdą”. – Poulter.

Autor: Golf Channel Digital; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni