Cel Fowlera na niedzielną rundę SHO: Dobić do 30 birdie

HUMBLE, Texas – Rickie Fowler nie jest pewien, co będzie musiał zrobić, żeby prześcignąć Sung Kanga na Shell Houston Open, ale ma pewne plany.

Fowler zagrał powalające 22 birdie przez 54 dołki, więcej niż kiedykolwiek wcześniej w swojej karierze na turnieju PGA Tour. Popełnił jednak dość sporo błędów, włącznie z zamykającym cztero-puttem w sobotę, co w rezultacie postawiło go na drugim miejscu, trzy uderzenia za Kangiem.

Gdy udało mu się zagrać osiem birdie, Fowler postanowił, że w niedzielę postara się powtórzyć to osiągnięcie.

„Mamy 22. Spróbujemy zagrać 30”, powiedział Fowler. „Zobaczymy co nam się uda zrobić. Miło jest zobaczyć taką ofensywę na tym turnieju, tak samo jak na Bay Hill. Udało mi się ograniczyć ilość błędów, które popełniłem na Bay Hill i zamienić to na trochę bardziej pozytywny wynik w tym tygodniu.

Fowler wygrał na początku tego roku w Honda Classic i strasznie by się cieszył, gdyby udało mu się dodać kolejne trofeum, przed wyjazdem na Augusta National. Nie ważne, czy uda mu się dogonić Kanga, czy nie, jest zadowolony z tego jak grał przez trzy rundy, ponieważ w pewnym stopniu to jest przygotowanie do Masters.

„Z pewnością zmierzam w dobrym kierunku”, powiedział Fowler. „Praca, którą włożyłem w przygotowanie do tego turnieju, z pewnością przynosi rezultaty, oraz dużą ilość birdie. To jest coś, czego będę potrzebował na polu w przyszłym tygodniu”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Antoni Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni