Richard Bland. 2021 US Open. South Course of the Torrey Pines. San Diego, California, USA, 15 June 2021. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Cazoo Classic.

European Tour przeniósł się w tym tygodniu do London Golf Club, na inauguracyjny Cazoo Classic.

 

 

To powrót europejskiej pierwszej ligi na to pole, od ostatniej tam wizyty w 2014 roku. Finałowa odsłona 2021 UK Swing, to już szósty tydzień z rzędu w Zjednoczonym Królestwie, po rozgrywanym w ubiegłym tygodniu w Szkocji turnieju Hero Open.

 

 

London Golf Club posiada dwa pola: Heritage i International i oba były wcześniej areną turniejów European Tour. Cazoo Classic toczy się na zaprojektowanym przez Jacka Nicklausa Heritage Course, PAR 72, o długości 7802 jardów. Pole w założeniu ma premiować celność, dzięki widowiskowym uderzeniom z tee i greenom skutecznie chronionym przez przepastne bunkry i często występującą wodę.

London Golf Club przepełniony jest historią europejskiego golfa. W 2008 i 2009 roku na polu Heritage rozegrano turniej European Open. W pierwszej edycji zwyciężył lokalny faworyt – Ross Fisher, pokonując siedmioma uderzeniami Sergio Garcię.

 

 

Rok później Francuz Christian Cévaër, pokonał śmietankę europejskiego golfa, na czele z byłymi No.1 na świecie: Martinem Kaymerem, Rory McIlroy’em i Lee Westwoodem.

 

 

W 2014 roku London Golf Club na polu International gościł Volvo World Match Play, gdzie Fin Mikko Ilonen triumfował 3&1 nad Henrikiem Stensonem.

 

 

Był to również przystanek dla legend europejskiego golfa, rywalizujących na Legends Tour. W 2018 i 2019 roku rozegrano tam  Staysure PGA Seniors Championship – gdzie zwyciężali Philip Golding i Phillip Price.

 

 

Andy Sullivan uparcie próbował trafić w londyńskim klubie swój hole – in – one.

 

 

Liderem po pierwszym dniu był przeżywający renesans swojej kariery, 48-letni Anglik Richard Bland, który w maju zwyciężył po raz pierwszy na European Tour, podczas Betfred British Masters. Richard popisał się świetną rundą 65.

 

 

Na prowadzeniu po dwóch rundach są Walijczyk Rhys Enoch i Anglik Dale Whitnell.

 

 

Zestawienie transmisji w tym tygodniu:

 

Czwartek i piatek:

PGA TOUR: Wyndham Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 00:00

 

Sobota:

European Tour: Cazoo Classic – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:00

PGA TOUR: Wyndham Championship – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

 

Niedziela:

Cazoo Classic – finał (LIVE) 14:00 – 18:00

Wyndham Championship – finał (LIVE) 21:00 – 00:30

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy! 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni