Adrian Meronk, fot: Kasia Nieciak

NBO Golf Classic w Golf Channel Polska.

NBO Golf Classic Grand Final to ostatni turniej Challenge Tour w sezonie. Po fantastycznym drugim miejscu w rozgrywanym w Emiratach Arabskich Ras Al Khaimah Golf Challange, Adrian Meronk poleciał tam by walczyć o pełną kartę na European Tour.

Pełne prawa do gry w Challenge Tour Adrian zapewnił sobie dzięki niesamowitemu występowi ł w Emiratach Arabskich, gdzie przegrał dopiero w wybuchowej dogrywce ze Szwedem Jensem Dantorpem, w której  eagle Jensa okazał się nokautujący, a birdie Adriana niewystarczający by kontynuować walkę. Zapewnił sobie tam również częściowe prawa do gry w European Tour.

Przed wyjazdem na finał do Omanu cel był dość jasny. Pełny udział w European Tour dałby Adrianowi awans do „piętnastki” rankingu Road To Oman. Dzięki popisom w Ras Al Khaimah Golf Challange, awansował on z pozycji 79 na miejsce 33. Wiedział, że aby awansować w okolice miejsca piętnastego rankingu musiałby prawdopodobnie przynajmniej zmieścić się na podium w Omanie.

 

 

Zadanie więc nie było z tych najłatwiejszych, a w dodatku w dużej mierze zależało od wyników pozostałych graczy w tym turnieju. Nie zapominajmy, że w znakomita większość uczestników zmagań w Omanie była w bardzo podobnej sytuacji. Liczyło się więc każde uderzenie i każdy zdobyty lub stracony punkt!

Przed występem, po zagraniu rundy treningowej Adrian był dobrej myśli: „Nie mam co za dużo myśleć. Wiem, że jestem w formie, muszę po prostu grać swobodnie. Ale pole w Omanie jest dosyć trudne – dużo głębokich bunkrów, a przede wszystkim nadmorska lokalizacja, oznaczająca, że mocno tu wieje”

Jak potoczyła się rywalizacja w NBO Golf Classic?

Przekonajmy się na własne oczy!

Premierowa relacja z NBO Golf Classic Grand Final w Golf Channel Polska w czwartek, o godzinie 18.00!

 

Zapraszamy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni