Feherty vs Jack Nicklaus 🐻

Gościem Davida Feherty’ego jest golfista uznawany przez wielu za najlepszego w historii: sam „The Golden Bear” – Jack Nicklaus!

 

 

Panowie wybrali się razem na wędkowanie, które oczywiście musiało zakończyć się wizytą gospodarza programu w wodzie. Rozmawiają o wszystkim, w tym o różnych aspektach golfa i ewentualnych jego zmianach.

 

Feherty

 

Jack Nicklaus ma na swoim koncie najwięcej trofeów wielkoszlemowych. Jego 18 tytułów musi robić wrażenie, ale jeśli połączymy to z faktem, że w tych największych turniejach globu zajmował on dziewiętnaście razy miejsce drugie – sprawa robi się naprawdę poważna.

 

 

Wygrywał w 73 turniejach PGA TOUR, co daje mu trzecie miejsce na liście wszechczasów, za 82 triumfami Sama Sneada i Tigera Woodsa. Następny na tej liście jest Ben Hogan, z 64 wygranymi.

 

 

Swój osiemnasty tytuł wielkoszlemowy zdobył w 1986 roku, w wieku 46 lat. Był to pięćdziesiąty turniej Masters, a Jack został jego najstarszym zwycięzcą w historii! Był też wówczas drugim najstarszym triumfatorem wielkoszlemowym, po Juliusie Borosie, który liczył sobie 48 lat, kiedy w 1968 roku został mistrzem PGA Championship. W 2021 roku przebił wszystkich Phil Mickelson, wygrywając PGA Championship, w wieku pięćdziesięciu lat, jedenastu miesięcy i siedmiu dni!

 

 

PREMIERA w Golf Channel Polska: w Mikołajki, w poniedziałek, 6 grudnia, o 22.00.

 

Zapraszamy! 

Opracowała: Kasia Nieciak

Partnerzy oficjalni