Kartka z kalendarza-The Open 2014.

Rory McIlroy ma na swoim koncie cztery Majory. 20 lipca 2014 roku, jako 25-latek został jednym z najmłodszych graczy w historii z trzema różnymi zwycięstwami wielkoszlemowymi w dorobku, wygrywając The Open, w Royal Liverpool Golf Club.

 

 

Przystępując do rundy finałowej z sześcioma uderzeniami przewagi, wygrywał z dwupunktową przewagą, mimo zaciekłego oporu, który w niedzielę stawiali Rickie Fowler i Sergio García. Wszystkiemu przyglądała się bacznie również jego mama – Rosie.

 

 

Rory prowadził wówczas po każdej z rund, zostając drugim po Tigerze zawodnikiem, który zdobył zarówno Srebrny Medal, przyznawany najlepszemu amatorowi The Open, zostając później również mistrzem tego turnieju.

 

 

Tiger Woods wywalczył swój Silver Medal w 1996 roku, zwyciężał później The Open trzykrotnie, w latach: 2000, 2005 i 2006.

 

 

2014 rok był najlepszym w karierze Rorsa. 10 października w słynnym  Valhalla Golf Club dorzucił do kolekcji drugi tytuł PGA Championship, pokonując w zachodzącym słońcu, jednym uderzeniem – Phila Mickelsona.

 

 

Opracowała: Kasia Nieciak

Partnerzy oficjalni