Fot. Shots on the Fairway

Żrodowska i Pedryc na czele Mistrzostw Polski.

Zakończyła się runda stroke play Citi Handlowy XIII Mistrzostw Polski Match Play. Najlepsze wyniki w klasyfikacji generalnej uzyskali Alejandro Pedryc oraz Maria Żrodowska. Gospodarzem rozgrywek jest Kraków Valley G&CC.

W zawodach wystartowało 78 golfistów i 30 golfistek. Pierwsza runda rozgrywającego się na podkrakowskim obiekcie turnieju została odwołana. Ze względu na duże ilości opadów w Małopolsce, pole golfowe było niezdatne do gry. W związku z tym grupy fazy meczowej ustalono na podstawie wyników klasyfikacji stroke play brutto z piątku.

Najlepszy rezultat wśród mężczyzn uzyskał Alejandro Pedryc, który zagrał dwa uderzenia poniżej par pola. O drugim miejscu rozstrzygnął countback, w którym ostatnie dziewięć dołków lepiej zagrał Jakub Urbański (Toya G&CC). Trzecią pozycję zajął Bartosz Bogusz z First Warsaw G&CC.

W klasyfikacji kobiet pozycję liderki objęła Maria Żrodowska (Tokary GC), która zagrała na par pola. Za nią, z czterema uderzeniami więcej, uplasowała się Nicole Polivchak (Toya G&CC). Trzecie miejsce z rezultatem 78 (+6) zajęła Dorota Zalewska (Binowo Park GC).

Dzisiejsze wyniki zadecydowały o rozstawieniu w grupach meczowych. Zawodnicy, którzy w klasyfikacji mężczyzn zajęli miejsca 1-16 zagrają jutro dwa mecze, podobnie jak golfistki z grupy 1-8. Drugi pojedynek czeka również golfistów z grupy 17-40, którzy tego dnia zwyciężą pierwszą grę. Pozostali uczestnicy rozegrają jutro po jednym meczu.

  • Wyniki stroke play brutto mężczyzn: TUTAJ
  • Wyniki stroke play brutto kobiet: TUTAJ
  • Tee time’y dla mężczyzn: TUTAJ
  • Tee time’y dla kobiet: TUTAJ 

Więcej informacji o Polish Championships na polishchampionships.pl.

 

Źródło: PZG

Fot. Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni