Zapraszamy na ZOZO Championship i Italian Open

Od czwartku przenosimy się na ZOZO CHAMPIONSHIP @ SHERWOOD i Italian Open. W Sherwood Country Club tytułu bronić będzie Tiger Woods, a w słonecznej Italii wystąpi Adrian Meronk.

***

Tylko 78 graczy wystąpi w ZOZO CHAMPIONSHIP @ SHERWOOD, turnieju, który rozegrany został po raz pierwszy w tamtym roku, w Narashino Country Club w Japonii, będąc jednocześnie pierwszym turniejem PGA TOUR zorganizowanym w kraju Kwitnącej Wiśni.

Tegoroczna edycja przeniosła się do USA z powodu koronawirusa i według planów kolejne odsłony turnieju mają być przeniesione z powrotem do Japonii. Dzięki niesłychanemu splotowi szczęśliwych okoliczności pierwszy japoński turniej PGA Tour był zarazem 82 zwycięstwem Tigera Woodsa w tej lidze, które wyrównało jednocześnie zupełnie niezwykły rekord Sama Sneada, który jeszcze jakiś rok wcześniej wydawał się wieczny i niezagrożony.

Tak więc tym razem Tiger będzie próbował pobić ten rekord i zdobyć trofeum No. 83. Wszystko w dobrze znanych Tygrysowi okolicach, w  Sherwood Country Club, goszczącym  Hero World Challenge w latach 2000-2013, gdzie zdążył on wygrać  pięciokrotnie!

 

 

Na przestrzeni lat przez dekadę, począwszy od 1989 roku rozgrywano tam również Shark Shootout – turniej par którego gospodarzem był Greg Norman oraz turniej PGA TOUR Champions’ PowerShares QQQ Championship. Pole projektu Jacka Nicklausa ukończono w późnych latach osiemdziesiątych, a w 2016 roku nastąpiła jego renowacja. Rozpościera się ono we wspaniałej dolinie rzecznej i otoczone jest malowniczymi wzgórzami.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1318648237562253312?s=20

 

Rok temu Tiger rozpoczynał sezon właśnie turniejem w Japonii, startując po raz pierwszy od czasu operacji kolana w sierpniu. Najpierw zanotował bogeye na trzech pierwszych dołkach w czwartek, by następnie ustrzelić dziewięć birdie na następnych piętnastu, prowadząc razem z Garym Woodlandem w turnieju. Z powodu perturbacji związanych z powodzią, która w tym czasie nawiedziła pole, Tiger ostatnie siedem dołków mistrzostw musiał dograć w poniedziałek. Ostatecznie zwyciężył on z przewagą trzech uderzeń nad lokalnym bohaterem Hideki Matsuyamą. Miejscem trzecim podzielili się Rory McIlroy i Sungjae Im. Piąty był współlider po pierwszej rundzie Gary Woodland.

 

 

W tym roku oprócz Tygrysa w Zozo Championship zagra cała plejada gwiazd, m.in.: Phil Mickelson, Rory McIlroy, Jason Kokrak, Justin Thomas, Collin Morikawa, Tommy Fleetwood, Tony Finau, Cameron Smith, Brendon Todd, Rickie Fowler, Paul Casey, Jon Rahm, Justin Rose, Hideki Matsuyama, Matthew Wolff, Xander Schauffele, Ryo Ishikawa, Matthew Fitzpatrick, Tyrrell Hatton, Bubba Watson.

 

 

***

 

Adrian Meronk nie ma chwili wytchnienia od „bańki turniejowej” European Tour – po zakończonym w niedzielę turnieju Scottish Championship przenosi się na północ Włoch, aby w czwartek rozpocząć udział w Italian Open.

 

 

Grę rozpocznie o godz. 9.10, a we flighcie będzie mu towarzyszył Anglik Dave Coupland oraz Hiszpan Gonzalo Fernández-Castaño. Na liście zgłoszonych figurują m.in. ubiegłoroczny zwycięzca tego turnieju Austriak Bernd Wiesberger, świeżutki triumfator ze Szkocji Hiszpan Adrian Otaegui, który został ustawiony razem z reprezentującym gospodarzy Edoardo 'Dodo’ Molinarim oraz Australijczykiem Jasonem Scrivenerem. Nie zabraknie oczywiście armii Włochów na czele z Renato Paratore, Matteo Manassero(!), Francesco Laportą. Zagrają też takie gwiazdy, jak Martin Kaymer i Lee Westwood.

 

 

Areną 77 edycji będzie Chervo Golf Club – położony w miejscowości San Vigilio di Pozzolengo w prowincji Brescia, nieopodal jeziora Garda.

 

 

Premierowy Italian Open rozegrano w 1925 roku, a zawody rokrocznie znajdowały swoje miejsce w harmonogramie European Tour. Na kartach historii zwycięzców zapisali się m.in. Tony Jacklin (1973), Billy Casper (1975), Bernhard Langer (1983 i 1997), Sandy Lyle (1984 i 1992), Greg Norman (1988), Graeme McDowell (2004) i Francesco Molinari (2006 i 2016).

 

Brak opisu.

 

Zawsze skupialiśmy się we włoskim golfie na teraźniejszości i przyszłości. Pomimo długiej blokady, zespół operacyjny naszej federacji nigdy się nie zatrzymał. Szukając rozwiązania problemów, z którymi borykamy się w czasach dystansu społecznego, wykorzystując naszą kreatywność, a jednocześnie przestrzegając zasad… z niecierpliwością czekamy na to międzynarodowe wydarzenie, tym bardziej, że szykujemy się do organizacji The Ryder Cup w 2023 roku” – wspominał w rozmowie z European Tour Franco Chimenti, prezes Federazione Italiana Golf.

W tegorocznej puli nagród do podziału jest milion euro. Turniej odbywa się po czterech tygodniach goszczenia European Tour w Wielkiej Brytanii, a przed tym jak cykl przeniesie się na Cypr, aby na Wyspie Afrodyty rozegrać dwa kolejne wydarzenia – Cyprus Open w Aphrodite Hills Resort oraz Cyprus Showdown, w tym samym klubie w Pafos. Odwołane za to zostały zawody w Kenii.

Livescoring: TUTAJ

#GoMeronk! 

 

https://www.facebook.com/meronkadrian/videos/796089914499628

 

 

***

 

ZOZO Championship i Italian Open w Golf Channel Polska : 

Czwartek i piątek, 21 i 22 października 2020 

21:00 – 23:00 European Tour: Italian Open – runda 1 (RE-LIVE)

23:00 – 2:00 PGA TOUR: The ZOZO Championship @ SHERWOOD – runda 1 (LIVE)

Sobota:

13:30 – 17:30 European Tour: Italian Open – runda 3 (LIVE)

23:00 – 2:00 PGA TOUR: The ZOZO Championship @ SHERWOOD – runda 3 (LIVE)

Niedziela:

12:00 – 16:00 European Tour: Italian Open – finał (LIVE)

22:00 – 1:00 PGA TOUR: The ZOZO Championship @ SHERWOOD – finał (LIVE)

Komentuje: Jacek Person

Zapraszamy!

 

***

 

Opis Italian Open: Anna Kalinowska/PZG

Film i zdjęcia z Italii: Stuart Beck

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni