Tiger Woods&Rory McIlroy. 2015 Masters Tournament. Augusta National Golf Club. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

ZOZO CHAMPIONSHIP.

W tym tygodniu wędrujemy do Japonii, do  Accordia Golf Narashino Country Club na premierowy ZOZO CHAMPIONSHIP, będący drugim z trzech tegorocznych, rozgrywanych w Azji turniejów PGA TOUR. Tiger i Rory też tam będą!

Finał turnieju o godz. 19:00 w poniedziałek (28.10) w Golf Channel Polska!

W mieście Chiba zagra tylko 78 graczy, z czego 60 to aktualni członkowie PGA TOUR. Zobaczymy tam również  samurajów z Japanese Golf Tour Organization oraz kilku zawodników przybywających na zaproszenia organizatorów. Wszyscy powinni grać przez bite cztery rundy, ponieważ w ZOZO CHAMPIONSCHIP cut nie występuje!

 

 

Accordia Golf Narashino Country Club to urokliwe parkowe pole par 70, liczące 7041 jardów,  z otoczonymi drzewami fairwayami. Ciekawostką jest fakt, że każdy dołek posiada … dwa greeny, co jest dość powszechną praktyką na japońskich polach golfowych! W sytuacji, kiedy piłka znajdzie się nie na tym greenie, który jest w użyciu, gracze będą musieli skorzystać z uwolnienia, oczywiście bez kary. Klub otworzony został w 1965 roku.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1186447074335834112?s=20

 

Pole zostało dość wnikliwie przetestowane zwłaszcza przez czterech graczy. W poprzedzający turniej poniedziałek: Tiger Woods, Rory McIlroy, Hideki Matsuyama i Jason Day zmierzyli się tam w pokazowym  The Challenge: Japan Skins. Zwyciężył Jason Day, który zdobył najwięcej skinów oraz zgromadził największą pulę.

 

 

Zmagania przebiegały w mocno przyjacielskiej i luźnej atmosferze, pełnej kąśliwych docinków i komentarzy i nie do końca powinniśmy na ich podstawie wyciągać wnioski odnośnie tego, kto jest faworytem ZOZO CHAMPIONSHIP. Na pewno jednak możemy optymistycznie patrzeć na formę Tigera, zwłaszcza z punktu widzenia jego zdrowia. W swoim pierwszym starcie od czasu niezakwalifikowania się do kończącego ubiegły sezon Tour Championship, wyglądał na w pełni zdrowego. Był uśmiechnięty i z gracją, ewidentnie bez bólu, poruszał się po polu. Tiger  w sierpniu przeszedł zabieg artroskopowy lewego kolana, już piąty w karierze. W zestawieniu z czterema operacjami kręgosłupa, naprawdę cieszy, kiedy widzimy go w dobrej formie.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1186743079073730560?s=20

 

W ZOZO CHAMPIONSHIP oprócz czwórki gladiatorów z Japan Skins zagra też cała plejada znakomitości, dla przykładu:  Justin Thomas,  Jordan Spieth, Adam Scott, Bubba Watson, Viktor Hovland, Matthew Wolff, Gary Woodland, Ryo Ishikawa, Patrick Reed, Shane Lowry, Tommy Fleetwood, Sergio Garcia, Graeme McDowell, Joaquin Niemann, Xander Schauffele, Paul Casey, Louis Oosthuizen, czy Ian Poulter!

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1186673651388735489?s=20

 

Z powodu sporych  różnic czasowych turniej będziemy retransmitować: w czwartek, piątek i sobotę od 20.30-00.30, a w niedzielę od 20.00-00.00.

📌 Drodzy Widzowie, pogoda nie rozpieszcza zawodników ZOZO Championship.

Aktualny rozkład jazdy wygląda następująco➡️: sobota, runda druga o godz. 20:30; niedziela, cała runda trzecia i część finału od godz. 17:00; dokończenie finału w poniedziałek od 19:00. 

 

Znakomicie komentować będzie: Jacek Person

Tego nie można przegapić!

 

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni