Hideki Matsuyama

THE ZOZO CHAMPIONSHIP

Zapraszamy na czwartą edycję ZOZO CHAMPIONSHIP, do klimatycznego Accordia Golf Narashino Country Club. Pierwszym zwycięzcą turnieju był sam Tiger Woods – wyrównując w 2019 roku rekord wszechczasów w liczbie zdobytych trofeów PGA TOUR!

www.pgatour.com/leaderboard

 

Sobota i niedziela 

Estrella Damm N.A. Andalucía Masters – runda 3 i 4 (LIVE) 13:30 – 18:00

 The ZOZO Championship – runda 3 i 4 (RE-LIVE) 19:00 – 23:00

 

Tym razem 82-krotnego zwycięzcy turniejów PGA Tour nie zobaczymy w Japonii i wciąż nie wiadomo, kiedy zagra ponownie. Jest jednak duża szansa, że stanie się to już podczas grudniowego Hero Challenge. Jak zawsze decydującym czynnikiem będzie zdrowie i kondycja Tygrysa.

Obrońcą tytułu w Japonii będzie bohater narodowy, mistrz Masters – Hideki Matsuyama. Hideki był drugi, kiedy w Japonii zwyciężał Tiger. Rok temu to on sięgnął po wymarzone trofeum, kończąc batalię pamiętnym eaglem.

Hideki wygrywał z pięciopunktową przewagą nad duetem, który podzielił się drugą pozycją: Cameronem Tringale i Brendanem Steelem. Na czwartym miejscu uplasowali się: Mackenzie Hughes, Matt Wallace i Sebastian Munoz.

W mieście Chiba zagra tradycyjnie tylko 78 graczy. Oprócz większościowej reprezentacji PGA TOUR zobaczymy tam również kilkunastu samurajów z Japanese Golf Tour. Wszyscy powinni grać przez cztery rundy, ponieważ organizatorzy nie przewidują cuta.

Accordia Golf Narashino Country Club to urokliwe parkowe pole par 70, liczące 7041 jardów,  z otoczonymi przez drzewa fairwayami. Co bardzo charakterystyczne – każdy dołek posiada … dwa greeny, co jest dość powszechną praktyką na japońskich polach golfowych. W sytuacji, kiedy piłka znajdzie się nie na tym greenie, który jest w użyciu, gracze będą musieli skorzystać z uwolnienia, oczywiście bez kary. Klub otworzony został w 1965 roku.

Przed pierwszą edycją pole zostało wnikliwie przetestowane przez czterech graczy. W poprzedzający turniej poniedziałek: Tiger Woods, Rory McIlroy, Hideki Matsuyama i Jason Day zmierzyli się tam w pokazowym The Challenge: Japan Skins. Zwyciężył Jason Day, który zdobył najwięcej skinów oraz zgromadził największą pulę.

Zmagnia przebiegały w bardzo luźnej atmosferze, pełnej kąśliwych docinków i komentarzy. Tiger był uśmiechnięty i z gracją oraz bez bólu, poruszał się po polu, po sierpniowym  zabiegu artroskopowym lewego kolana – piątym w karierze.

W 2020 roku turniej z powodu zawirowań pandemicznych odbył się w USA, w Sherwood Country Club, w Thousand Oaks. W rodzinnej Kalifornii, rezultatem -23 wygrywał Patrick Cantlay, jednym uderzeniem przewagi nad grającymi w ostatniej grupie Justinem Thomasem i Jonem Rahmem.

golfchannel.pl/?news=patrick

Tiger zajął odległą 72, pozycję, popisując się jednak sporą liczbą niesamowitych zagrań wokół greenów.

 

W tym roku jak zawsze zagra tam plejada gwiazd, w tym:

Xander Schaufele

Sungjae Im

Collin Morikawa

Tom Kim
Cameron Young
Viktor Hovland

Tommy Fleetwood
Tyrrell Hatton

Si Woo Kim
Saith Theegala
Sebastian Munoz
Mito Pereira
Christiaan Bezuidenhout
Lucas Herbert

Rickie Fowler
Aaron Rai
Kurt Kitayama
Cameron Champ

Matt Wallace
C.T. Pan
Danny Lee
David Lipsky

Faworytem kultowego zestawienia Power Rankings jest Sungjae Im.

Z powodu nieprzyzwoicie wczesnoporannych godzin transmisji turniej będziemy retransmitować.

 

Nasz rozkład jazdy w tym tygodniu:

Czwartek i piątek

 DP World Tour: Estrella Damm N.A. Andalucía Masters – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 18:00 – 20:00

PGA TOUR: The ZOZO Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 20:00 – 23:00

Komentuje: Jacek Person.

Sobota i niedziela 

Estrella Damm N.A. Andalucía Masters – runda 3 i 4 (LIVE) 13:30 – 18:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin.

 The ZOZO Championship – runda 3 i 4 (RE-LIVE) 19:00 – 23:00

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni