“Zmęczony” Rahm nadal planuje grać w Shell Houston Open

HUMBLE, Texas – Na tegorocznym Shell Houston Open, nie będzie numeru 1 w światowym rankingu, lecz zobaczymy drugiego finalistę turnieju WGC-Dell Technologies Match Play z zeszłego tygodnia.

Dustin Johnson wycofał się z tego turnieju w poniedziałek, z myślą, że odpocznie przed Masters po tym jak zagrał siedem meczów w ciągu pięciu dni. Ostatni z nich rozegrał przeciwko Jonowi Rahmowi, który będzie debiutował w Golf Club of Houston. Rahm powiedział we wtorek, że nawet się nie zawahał z decyzją, czy zagrać w tym tygodniu.

„Byłem zmęczony wczoraj. Jestem zmęczony dzisiaj. Takie rzeczy się zdarzają, prawda?”, powiedział Rahm. „Na szczęście mam 22 lata i jestem prawie pewny, że wystarczy mi tylko jedna noc, kiedy się wyśpię i w czwartek będę gotowy do gry”.

Początkowo Rahm zamierzał zagrać pełną rundę treningową we wtorek, lecz zdecydował się zrezygnować po dziewięciu dołkach. Brak znajomości pola nie sprawił Hiszpanowi dużych problemów i na każdym kolejnym turnieju PGA Tour zaskakuje on wszystkich jeszcze bardziej niż na poprzednich.

Kolejnym jego debiutem będzie Masters w przyszłym tygodniu, lecz to nie będzie jego pierwsza wyprawa do Magnolia Lane. Rahm zagrał dwie rundy treningowe na Augusta National, po WGC-Mexico Championship na początku tego miesiąca i jest bardzo skory, by utrzymać swoją siłę rozpędu, w tym ostatnim turnieju przed Augustą.

„Chciałem zagrać w tym tygodniu, przed moim pierwszym turniejem Wielkiego Szlema, tylko po to, żeby zobaczyć jak to będzie”, powiedział. „Głównym powodem, dla którego gram jest to, żeby napędzić ten ciąg i utrzymać dobrą grę. W poprzednim turnieju grałem dobrze. Czemu miałbym nie chcieć utrzymać wysokiego poziomu gry”?

Trener Rahma z czasów studiów, Tim Mickelson, jest teraz jego menadżerem i będzie grał dwie pierwsze rundy na Houston u boku drugiego Mickelsona. Zgodnie z tym, co mówi Rahm, jego relacja z Timem, nie dała mu żadnego rozeznania od Phila, trzykrotnego zwycięzcy, jeśli chodzi o porady dotyczące Augusta National.

„Zapytałem raz Bonesa na driving range w Whisper Rock”, powiedział Rahm. „Nie rozmawiałem jeszcze z Philem. Wciąż mam nadzieję, że będę mógł z nim zagrać rundę treningową (na Augusta), żeby zdobyć trochę informacji”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni