Klubowe mistrzostwa Polski juniorów i młodzików. Gradi Golf Club. fot. Strzały na fairwayu

ARMADA Z PODWÓJNYM ZŁOTEM!

Reprezentacja Armada Golf Club triumfowała zarówno w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2021, jak również w rozegranych równolegle Klubowych MP Młodzików. W tym pierwszym turnieju do zwycięstwa bytomski klub poprowadzili: Nina Pitsch, Łukasz Bogusz, Kinga Kuśmierska, a „złoci” młodzicy to Stefans Dianovs-Karass i Matylda Dziadek.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i tekst „POLISH CHAMPIONSHIPS seris 0 Audi seris ထ 0n seris 01 Aude seris seris”

Drużynowym wicemistrzem kraju zostali juniorzy ze Śląskiego KG: Maciej Janusiewicz, Igor Walo i Maciej Łuczak.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Srebro u młodzików wywalczyły Sobienie Królewskie i to właśnie ten finałowy mecz trener Armada GC Sebastian Grudzień uznał za bardzo ciekawy.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst

Jestem bardzo dumny z naszej ekipy. Wszyscy świetnie się spisali i dali z siebie sto procent. Najwięcej emocji dzisiaj przyniósł finał w kategorii młodzików, w którym Stefans i Matylda walczyli z Wojtkiem Grzegorzkiem i Karolem Gilem z Sobieni. Chłopaki grali niesamowicie i do ostatniego dołka prowadzili w meczu. Wszystko jednak się odwróciło kiedy na finałowym dołku Matylda wsadziła putta na birdie z 15 metrów putta, doprowadzając do dogrywki. Na pierwszym dołku dogrywki, rozgrywanej w formacie foursome, popisała się kolejnym fenomenalnym strzałem, grając ze 110 metrów na metr od flagi. Stefans pewnie trafił, a par dał nam zwycięstwo” – relacjonował szkoleniowiec.

Szczerze wyznał, że liczył na większe emocje w meczu finałowym juniorów. 

Finalnie okazało się, że największym wyzwaniem był dla nas wczorajszy mecz ćwierćfinałowy z Tokarami, który zakończył się dopiero na trzecim dołku dogrywki. Potem było już z górki. Półfinał z Binowem poszedł zaskakująco łatwo, a w finale trafiliśmy na przeciwnika, którego szczerze mówiąc się nie spodziewaliśmy. Udział w finale ekipy ze Śląskiego był sporym zaskoczeniem i serdecznie chciałbym naszym sąsiadom pogratulować. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że jesteśmy faworytami, do meczu podeszliśmy jednak z dużą rozwagą i szacunkiem do rywali. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i wracamy do domu z dwoma pucharami” – opowiadał.

Z uśmiechem dodał, że „paliwem”, które dodawało sił jemu i jego podopiecznym były… śliwki zrywane prosto z drzew, rosnących w sadzie koło siódmego dołka.

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Pytany co przydarzyło się Alicji Juraszczyk, informował: „W pierwszy dzień turnieju w Binowie na piątym dołku (blind shot) kiedy Alicja stała na fairwayu i czekała na swoją kolej grupa za nią wybiła piłki z tee. Niestety tak się stało, że jedna z uderzonych piłek trafiła ją w głowę. Alicja straciła przytomność i wylądowała w szpitalu. Lekarze stwierdzili wstrząs mózgu. Uderzenie okazało się na tyle poważne, że jeszcze kilka dni po wypadku Alicja nadal miała problemy z widzeniem. Po kolejnych konsultacjach z neurologiem i okulistą, którzy zalecili unikanie przez kilka dni wysiłku fizycznego uznaliśmy, że zdrowie jest najważniejsze i w związku z brakiem rezerwowych musieliśmy wycofać drużynę”

W finale Armada GC pokonała Śląski KG 2,5-05. Na pewno lekka nie była walka o brąz, w której Binowo Park GC – A, w składzie Tristan Kolasiński, Patrik Domenico Fassero Gamba i Gustaw Kawecki, stoczyło bardzo wyrównaną batalię z zespołem Kalinowe Pola A: Kleopatra Kozakiewicz, Patryk Winter, Jan Branicki. Ostatecznie w dogrywce wygrał zespół z lubuskiego Kalinowa.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i ludzie stoją

U młodzików walka o brązowy krążek toczyła się między kalinowym duetem – Filip Nowak i Damian Klinowski a Franciszkiem Moczarskim i Nikolasem Mzykiem z Rosa Private GC. Wygrali golfiści z Rosy.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i trawa

Po siąpiącym w czwartek deszczu, w finale pogoda oszczędziła graczy. Dżdżysty poranek, a dalej z każdą kolejną godziną robiło się ciepło i słonecznie. 

Kolejny turniej serii mistrzowskiej to Klubowe MP Mężczyzn – dywizji 2, które odbędą się w dniach 12-15 sierpnia w Rosa Private.

VIII Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów, 4-6 sierpnia, Gradi GC
medaliści
1. Armada GC (Kuśmierska Kinga, Nina Pitsch, Łukasz Bogusz)
2. Śląski KG (Maciej Janusiewicz, Igor Walo i Maciej Łuczak)
3. Kalinowe Pola A (Kleopatra Kozakiewicz, Patryk Winter, Jan Branicki)

Pełne wyniki: TUTAJ

III Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików 
1. Armada GC (Stefans Dianovs-Karass i Matylda Dziadek)
2. Sobienie Królewskie GC (Wojciech Grzegorzek i Karol Gil)
3. Rosa Private GC (Franciszek Moczarski i Nikolas Mzyk)

 

Pełne wyniki: TUTAJ

Zdjęcie główne: Strzały na fairwayu

Źródło: PZG

Zdjęcia w tekście: FB – Armada, Kalinowe i Sobienie

Dopisała i zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni