PZG

Zaszczep w sobie pasję!

W niedzielę 28 maja odbędzie się kolejna, szósta już edycja Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Impreza skierowana jest zarówno do osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tym sportem, jak i zapalonych golfistów. Na ponad 30 obiektach golfowych wstęp tego dnia jest całkowicie bezpłatny.

Inicjatywa Polskiego Związku Golfa wspierana przez obiekty golfowe z całej Polski i organizację zrzeszającą profesjonalnych instruktorów golfa – PGA Polska, od 5 lat cieszy się ogromnym powodzeniem. W zeszłym roku liczbę gości, którzy spróbowali swych sił na polach golfowych, driving range’ach i symulatorach golfa, oszacowano na blisko 4100. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja golfa i zachęcenie do jego aktywnego uprawiania.

Jak przyznaje Marek Michałowski, prezes PZG, golf to nie tylko rywalizacja sportowa, ale i forma spędzania czasu wolnego: „Golf cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Ogólnopolski Dzień Golfa to wydarzenie skierowane do tych osób, które do tej pory nie miały okazji spróbować tej gry. Owszem, w transmisjach telewizyjnych, widzimy turnieje na najwyższym sportowym poziomie, ale należy pamiętać, że jest to sport rekreacyjny. To także świetny sposób na aktywne spędzanie czasu z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku”.

Aby wziąć udział w bezpłatnie organizowanych zajęciach należy odwiedzić stronę internetową www.dziengolfa.pl, a następnie znaleźć najbliższy obiekt golfowy i zapoznać się z programem zajęć.

Chętni będą mogli zapoznać się m.in. z historią i teorią golfa, nauczyć się prawidłowego ustawienia, uchwytu czy swingu golfowego oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. W niektórych przypadkach, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Partnerami wydarzenia są Citi Handlowy, Audi, Dr Irena Eris oraz Golf Channel Polska.

Znajdź najbliższy obiekt golfowy, przyprowadź rodzinę, przyjaciół oraz znajomych i bawcie się razem podczas Ogólnopolskiego Dnia Golfa!

Więcej informacji: www.dziengolfa.pl.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni