Tomasz Gollob przed meczem polskiej ekstraligi żużla: KS Toruń-MrGarden GKM Grudziądz. PAP/Tytus Żmijewski

Gramy dla Mistrza Tomasza Golloba!

Tomasz Gollob jest jednym z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Urodzony 11 kwietnia w 1971 roku w Bydgoszczy żużlowiec, jest 7-krotnym Mistrzem Świata – raz indywidualnie w 2010 roku i sześć razy z drużyną, w sezonach 1996, 2005, 2007 i 2009-2011. W 2010 został Osobowością Roku Międzynarodowej Federacji Motocyklowej – FIM.

30-krotny mistrz Polski w różnych konkurencjach: 7-krotny drużynowo, 8-krotny indywidualnie, 11-krotny w parze, 3-krotny młodzieżowy indywidualnie i raz młodzieżowy w parze. Zdobył także drużynowe mistrzostwo Wielkiej Brytanii, z drużyną Ipswich Witches w 1998 roku i drużynowe mistrzostwo Szwecji, z drużyną Västervik Speedway, w 2005 roku.

Pod koniec sezonu 2013 zapowiedział zakończenie startów w cyklu IMS – Indywidualnych Mistrzostwach Świata Grand Prix, w których uczestniczył od jego powstania w 1995 roku. Przez 19 sezonów wystartował w 162. turniejach, nie uczestnicząc w tym czasie zaledwie w sześciu. Łącznie 53 razy stanął na podium, a w 22. turniejach zwyciężył, między innymi w historycznym, pierwszym turnieju we Wrocławiu, w 1995 roku, zdobywając łącznie 1977 punktów .

23 kwietnia 2017 roku podczas treningu motocrossowego w Chełmnie, Gollob uległ wypadkowi. W wyniku upadku odniósł poważne obrażenia kręgosłupa, doznał stłuczenia klatki piersiowej i płuc. Przeszedł wielogodzinną operację i utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej. Obecnie Zawodnik przechodzi intensywną rehabilitację pod okiem światowej klasy specjalistów medycyny urazowej.

Już piątego maja, na Polu Golfowym Zawarcie w  Gorzowie Wielkopolskim, odbędzie się charytatywny turniej golfowy, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie Tomasza Golloba.

Organizatorami imprezy są Gorzowski Klub Golfowy „Zawarcie”, Gollob Racing Team oraz Pole Golfowe Zawarcie. Głównym sponsorem turnieju jest Auto Partner Garcarek. Swój udział zapowiedział między innymi wielki miłośnik golfa – Hans Nielsen! Pojawią się także obecny Mistrz Świata – Jason Doyle oraz Wicemistrz Świata z 2016 roku – Bartosz Zmarzlik i najprawdopodobniej kilku innych czołowych zawodników.

Patronem Mediowym Turnieju Charytatywnego – Gramy dla Mistrza Tomasza Golloba został Golf Channel Polska.

Zapisy przyjmowane są do 4 maja! Wszystkie szczegóły związane z turniejem znajdują się tutaj:

http://golfzawarcie.pl/eventy/event/turniej-charytatywny-gramy-dla-mistrza-tomasza-golloba/

 

Wspieramy Mistrza!   

 

 

Napisała: Kasia Nieciak, na podstawie informacji od organizatorów turnieju.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni