KramJuniorOpen

Zaciekła walka w Kram Junior Open!

Do delikatnych zmian doszło na samym szczycie tabeli wyników Kram Junior Open. Z drugiego miejsca na pozycję T1 przesunął się, reprezentujący Sobienie Królewskie- Alejandro Pedryc, który gra równiutko niczym nowo budowana trasa Olsztynek-Olsztyn. Ponownie zagrał on swoje ulubione 71 uderzeń, a jego największy rywal, wcześniej samotny lider- Kuba Urbański, po pierwszej rundzie 69, zagrał 72 uderzenia.

Na trzecie miejsce wysunął się reprezentujący Sobienie- Andrzej Wierzba (74,72) , a Chen Yu-Hao (74,74) z Toya Golf&CC spadł na czwartą pozycję. Miejsce piąte i szóste zajmują dziewczęta: Maria Żrodowska z Tokar (76,75) i Nicole Polivchak z Toya (78,74)

Ogólną sympatię i zarazem sensację wzbudza świetnie spisujący się w turnieju, niesamowity Maksym Powszuk z Sierry, który w wieku lat siedmiu (!) wyczynia niesamowite rzeczy tuż za rogatkami stolicy Dolnego Śląska. Otóż Maks, grając z żółtych tee (!), zupełnie bez zahamowań gra sobie te swoje stabilne „stóweczki plus”. Pierwszego dnia ustrzelił zawsze wzbudzające sentyment 102, a następnie wyśrubował swój rezultat na 101 uderzeń.

Jak twierdzi w szybkiej wypowiedzi telefonicznej główna organizatorka, znana i lubiana Mali – Anna Maliszewska „Maksa praktycznie nie widać zza torby” . Wtóruje jej Dyrektor Turnieju Adam Mituś Mitukiewicz, który stwierdził, pijąc ewidentnie do mnie, że: „On Tobie sięgnąłby do pasa”. Tymczasem Maksym gra ja z nut i zajmuje solidne 44 miejsce w całej 54 osobowej stawce głodnych sławy i pucharów juniorów!

Anna wspominała też z nieskrywanym rozrzewnieniem, że była naocznym świadkiem, kiedy Maksym, oddawał swoją pierwszą w życiu, oficjalną kartę wyników. Wszystko to działo się podczas Orlen PGA Polska Junior Academy w Sobieniach Królewskich, dwa lata temu, kiedy nasz bohater miał bagatela pięć lat! W młodości siła!

Przed nami runda finałowa. Szykują się naprawdę duże emocje, w walce o główną wygraną!

Oczywiście Partnerem Mediowym Kram Junior Open jest Golf Channel Polska!

 

Wyniki: https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/#/583/livescore

Więcej o Kram Junior Open: http://golfchannel.pl/?news=kuba-urbanski-prowadzi-po-pierwszej-rundzie-kram-junior-open

 

Autor: Kasia Nieciak

Foto: KramJuniorOpen

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni