WAGC

Za nami ostatnia eliminacja WAGC, przed nami WIELKI FINAŁ!

Za nami już XV eliminacja World Amateur Golfers Championship, która odbyła się na polu Toya Golf &CC. Teraz niespodzianka… Więcej ich już nie będzie! Oczywiście w tym roku. Przed nami już tylko finał. Nie byle jaki finał. Grande Finale- można lekko z włoska rzec!

W tym roku grano już w: Los Flamingos, Kalinowych Polach, Binowie, Rajszewie, Kraków Valley, Naterkach, Lisiej Polanie, Modrym Lesie, Tokarach, Sand Valley, Siemianowicach, Sobieniach, Sierze, Częstochowie i na koniec gospodarzem była Toya!

Tegoroczny finał WAGC jak zawsze będzie wydarzeniem specjalnym. Rozegrany zostanie na dwóch polach i potrwa dla najwytrwalszych trzy dni, od 24 do 26 sierpnia . Przez pierwsze dwa dni rywalizacja będzie toczyła się jednocześnie na dwóch polach: Modrym Lesie i Binowie. Później mniej więcej w połowie stawki przebiegnie bezlitosna linia cut i w niedzielę ci którzy pozostaną na polu walki przystąpią do rozgrywki decydującej. Ostatecznie na światowy finał WAGC, który rozegrany zostanie w dniach 18-25 listopada, pojedzie najlepszy gracz z każdej z sześciu grup handicapowych oraz najlepszy celebryta.

Jak zawsze światowy finał odbędzie się w sympatycznych i niecodziennych okolicznościach przyrody. Tym razem będzie to egzotyczna Malezja. Ponad 300 graczy z 40 krajów zmierzy się w trzydniowym finale w Kuala Lumpur, na przepięknych polach golfowych: TPC Kuala Lumpur, The Mines Resort & Golf Club, Templer Park Country Club i Kota Permai Lang Golf & CC. A wszystko poprzedzą dwa dni treningowo-integracyjne.

Rok temu Finał Światowy odbył się w Republice Południowej Afryki, gdzie spośród krajów europejskich, w klasyfikacji drużynowej Polska zajęła wysokie trzecie miejsce.

Chociaż w turniejach WAGC zdecydowanie rządzi klasyfikacja strokeplay netto warto odnotować fantastyczny wynik brutto jaki ustrzelił reprezentant gospodarzy Chen Yu-Hao. Zagrał on mianowicie 69 uderzeń, zapisując na karcie oprócz 13-stu parów, 4 birdie i jednego bogey’a. Drugi wynik brutto to było już 8 z przodu, a konkretnie 80 uderzeń, należące do Piotra Zbyszewskiego z Konińskiego Klubu Golfowego, a trzecie miejsce zajął Piotr Windysz ze St.Rafael Montreal.

Natomiast w  poszczególnych kategoriach handicapowych zwyciężyli:

0-10 Yu-Hao Chen 66

11-15 Bożydar Wiktor 68

16-20 Krzysztof Białek 65

21-25 Krzysztof Sobieraj 66

26-36 Denis Viklinskiy 58

W konkursach dodatkowych zwyciężyli:

SCUBASPA Closest to the Pin: Marcin Kłosiński 25 cm

KOMU GROUP Nearest to the Pin: Krzysztof Skiba 88 cm

KONSALNET Longest Drive Mężczyzn: Nikodem Dymarczyk

Teraz czekamy na Wielki Finał!

Tekst: Katarzynka

Pełne wyniki turnieju znajdziecie klikając w: WYNIKI
Klasyfikacja GRAND PRIX: GRAND PRIX
Galeria zdjęć na facebooku znajduje się TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni