Strzały na fairwayu

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieży.

Po czterech dniach rywalizacji na polu Sierra GC Maria Żrodowska (Tokary GC) i Estończyk Mattias Varjun zostali mistrzami juniorów 2017. Wśród młodzieżowców zwyciężyli Marianna Duczmal (Kalinowe Pola GC) oraz Jan Szmidt (Toya G&CC).

Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Juniorów

Pierwszy półfinał juniorów rozegrał się między Estończykiem Mattiasem Varjunem i Andrzejem Wierzbą jr (Sobienie Królewskie G&CC), który zakończył się zwycięstwem zagranicznego zawodnika 6&5. W drugim półfinale zagrali przeciwko sobie Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) i drugi z  reprezentantów Estonii, Timo Raukas. Pojedynek wygrał Raukas po „szesnastce” 4&2.

Finał był zaciętą walką dwóch Estończyków. Jak komentowali to kibice, było to starcie dwóch żołnierzy, którzy taktycznie mieli wszystko opracowane.

Walka o trzecie miejsce juniorów odbyła się miedzy klubowymi kolegami z Sobieni, Pedrycem i Wierzbą. Po 9 dołkach Pedryc prowadził 2up i taki wynik utrzymywał do trzynastki, i przez kolejne 2 dołki. Ostatecznie po szesnastce wygrał z Wierzbą 3&2.

Rywalizacja juniorek przebiegła równie intensywnie i emocjonująco. Jako pierwsza para półfinalistek wystartowały Dorota Zalewska i Gile Bite Starkute. Polka prowadził po 9 dołkach i przewagę utrzymała pokonując Litwinkę 4&2. Maria Żrodowska i Nicole Polivchak zmierzyły się w drugim półfinale. Po dziewięciu dołkach juniorka z Tokar prowadziła 5up. Walka zakończyła się na korzyść Żrodowskiej, która z rezultatem 5&4 awansowała do finału.

Finałowe starcie juniorek było bardzo równe. Po „9” Dorota Zalewska prowadziła 2up. Kolejne dołki to naprzemienne zwycięstwa. Jednak to Maria Żrodowska z rezultatem 1up została mistrzynią Polski juniorek.

„Grałyśmy bardzo równo. Dorota popełniła kilka błędów, a ja je po prostu wykorzystałam. Niesamowicie się cieszę, bo w końcu mi się udało” – powiedziała mistrzyni Polski Juniorów 2017.

Walka o trzecie miejsce rozegrała się między Nicole Polivchak i Gile Bite Starkute. Zawodniczka z Litwy wypracowała przewagę od początku meczu. Po dziewiątce miała 2 dołki przewagi nad Polivchak. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 4&2 dla Starkute. Tym samym Litwinka zdobyła tytuł II wicemistrzyni Polski juniorek.

Wyniki końcowe Citi Handlowy XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów (Sierra GC, 20-23.07.2017)
Juniorzy

  1. Mattias Varjun (EST)
  2. Timo Raukas (EST)
  3. Alejandro Pedryc (PL)
  4. Aleksander Wierzba jr. (PL)

Juniorki

  1. Maria Żrodowska (PL)
  2. Dorota Zalewska (PL)
  3. Gile Bite Starkute (LT)
  4. Nicole Polivchak (PL)

Citi Handlowy Mistrzostwa Polski 19-30

Do pierwszego półfinału zakwalifikowali się Jakub Matuszek (Opolski KG) oraz Wojciech Łoposzko (Armada GC), którzy zmierzyli się dziś w porannym meczu o finał. Rywalizacja była bardzo zacięta i  zakończyła się awansem Matuszka (1up).

Drugi półfinał rozegrał się pomiędzy Janem Szmidtem (Toya GCC) i Szymonem Olszewskim (Binowo Park GC). Mecz wygrał Szmidt 4&2 i awansował tym samym do finału z Matuszkiem.

Od początku finałowego starcia szala zwycięstwa przechylała się na stronę zawodnika z Wrocławia. Po dziewięciu dołkach Jan Szmidt prowadził z rezultatem 4up. Przewagę utrzymał i pokonał Jakuba Matuszka po trzynastym dołku wynikiem 6&5.

Trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza zdobył Wojciech Łoposzko, który pokonał Olszewskiego 2&1.

Cztery kobiety walczyły o czempionat kraju 19-30. Po rundach stroke play każda z nich zagrała w sobotę dwa mecze. O zwycięstwie decydowała liczba wygranych pojedynków. W starciu finalnym zagrały Amanda Majsterek i Marianna Duczmal. Wyrównana walka doprowadziła do dogrywki, podczas której lepszą okazała się Duczmal i to ona zdobyła tytuł mistrzyni kobiet w kategorii 19-30.

Jak sama powiedziała, nie spodziewała się, że wygra: „Cieszę się bardzo. Z Amandą była bardzo zacięta rywalizacja. Prowadziłam 1up i na osiemnastym dołku Amanda zremisowała i poszłyśmy na dogrywkę. Jest to mój pierwszy zwycięski tytuł w tej kategorii. Chciałabym podziękować mojemu najlepszemu caddiemu Robertowi Głowackiemu, dzięki któremu to zwycięstwo stało się faktem”.

Na trzecim miejscu uplasowała się Hanna Horst (Krakowski KG r. zał. 2002).

Wyniki końcowe – Citi Handlowy Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (Sierra GC, 20-23.07.2017)
Kobiety
1. Marianna Duczmal (Kalinowe Pola GC)
2. Amanda Majsterek (A&A GC)
3. Hanna Horst (Krakowski KG r. zał. 2002)

Mężczyźni
1. Jan Szmidt (Toya G&CC Wrocław)
2. Jakub Matuszek (Opolski KG)
3. Wojtek Łoposzko (Armada GC)
4. Szymon Olszewski (Binowo Park GC)

 

Tekst: PZG

Fot: Strzały na fairwayu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni