Fot: Challenge Tour

Z ziemi włoskiej do francuskiej. Meronk w ruchu!

W rankingu Challenge Tour Adrian Meronk pnie się sukcesywnie w górę. Po ostatnim turnieju, rozgrywanym na Sardynii, Polak awansował na 50. pozycję.

Italian Challenge, rozgrywany w Sardynii na polu Is Molas Resort, zaczął się dla Polaka od czterech uderzeń poniżej par pola i eaglem na szesnastym dołku, par5. Druga runda to wynik zakończony na par, niestety z jednym double bogeyem, oraz bezproblemowe przejście przez cut. Trzeciego dnia Wrocławianin zanotował -1.

Finał okazał się być najlepszą runda w tych zawodach. Adrian zagrał 7 birdie i 2 bogeye, które łącznie dały rezultat -5, a suma -10 uplasowała go na dzielonym 21. miejscu. Dzięki zarobionym punktom za ten występ podskoczył on w rankingu Challenge Tour na 50. pozycję.

 

 

15 pierwszych zawodników Rankingu, po zakończonym sezonie otrzyma pełne prawo gry w European Tour 2019. Natomiast trzech najlepszych golfistów w Road to Rhas Al Khaimah podzieli między siebie pulę premii o łącznej wartości 60 000 euro.

W Italian Challenge triumfował Szwed, Sebastian Sonderberg z sumą 267 uderzeń (-17).

 

 

Kolejny występ Meronka będzie miał miejsce już w czwartek, we Francji podczas Le Vaudreuil Golf Challenge na polu Golf PGA France du Vaudreuil. Dwa lata temu Wrocławianin na tym turnieju – jeszcze jako amator – zajął 14 miejsce.

 

 

Obrońcą tytułu jest Aaron Rai.

 

 

#GoMeronk! 

 

Livescoring Le Vaudreuil Golf Challenge TUTAJ.

Wyniki Italian Challenege TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. Challenge Tour

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni