foto: Kasia Nieciak

Z Naterek wprost na MercedesTrophy World Final!

Po niedzielnej, finałowej rundzie turnieju MercedesTrophy poznaliśmy skład biało-czerwonej reprezentacji na MercedesTrophy World Final, który odbędzie się w październiku w Stuttgarcie. Team Poland stworzą w tym roku: Piotr Gurgul, Grzegorz Czelej i Cezary Łosko.

Trzynasta, polska edycja MercedesTrophy odbyła się na malowniczym polu golfowym Mazury G&CC koło Olsztyna. Turniej tradycyjnie podzielony został na rundę eliminacyjną i finałową. Po sobotnich rozgrywkach do dalszej gry zakwalifikowało się 72 zawodników. Reszta golfistów zagrała w dodatkowym turnieju towarzyszącym – The Best of the Rest.

Walka o Sttutgart

Runda finałowa przebiegła w nieco lepszych warunkach atmosferycznych niż eliminacyjna. Przede wszystkim zelżał nieco wiatr, który dzień wcześniej skutecznie utrudniał grę nawet najbardziej doświadczonym graczom. Trudno jednak mówić, by pogoda rozpieszczała golfistów.

Walka w finale toczyła się przede wszystkim o kwalifikację do światowego finału amatorskiej serii MercedesTrophy, rozgrywanej na świecie już od 24 lat w Stuttgarcie. Rok w rok o szansę uczestniczenia w tym niesamowitym golfowym wydarzeniu walczy 50 tys. golfistów z całego świata.

Wyjazd do miasta uznawanego za stolicę światowej motoryzacji to nie tylko gra na okolicznych polach golfowych, możliwość poznania najwybitniejszych golfistów świata, w tym m.in. Martina Kaymera, ambasadora marki, ale również szczelnie wypełniony harmonogram atrakcji dodatkowych. Co roku jest wśród nich m. in. wizyta w nowoczesnej fabryce Mercedes-Benz oraz w Mercedes-Benz Museum, pełnym przepięknych samochodów tworzących historię marki spod znaku trójramiennej gwiazdy. Wyjazd taki jest jednak zarezerwowany tylko dla klientów Mercedes-Benz, dlatego też wygrana w jednej z trzech grup handicapowych w klasyfikacji stableford netto prowadzonej podczas mazurskiego finału nie była równoznaczna z kwalifikacją do finału w Stuttgarcie.

Ostatecznie polski team stworzą w tym roku Piotr Gurgul (1. miejsce grupa hcp 24,5-36), Grzegorz Czelej (2. miejsce grupa hcp 12,5-24,4) i Cezary Łosko (2. miejsce grupa hcp 0-12,4). Bartosz Niewiadomski, laureat ubiegłorocznej polskiej edycji MercedesTrophy, ze sceny oficjalnie przekazał nowej reprezentacji biało-czerwoną flagę.

Wyjątkowe pięćdziesięciolecie

Turniej MercedesTrophy to oprócz sportowej rywalizacji także gratka dla miłośników wyjątkowych samochodów. Z okazji 50-lecia marki AMG na mazurskim polu golfowym gościom i uczestnikom zostało zaprezentowane między innymi najnowsze dziecko Fabryki Marzeń – zachwycający AMG GT R, prawdziwy sportowy król szos. W dodatkowym konkursie AMG Fastest Drive rozegranym pierwszego dnia turnieju wyłoniono natomiast golfistę, który swoim driverem jest w stanie tylko nieco zbliżyć się prędkością do tej uzyskiwanej przez drapieżnego GT R-a. Jan Szałagan w nagrodę weźmie udział w specjalnym treningu na torze wyścigowym, który specjalnie dla niego poprowadzą kierowcy z AMG Driving Acedemy.

Pływający dołek i strefa dla najmłodszych

Jak co roku podczas MercedesTrophy nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, także tych sportowych. Łącznie osiem dołków konkursowych na polu golfowym, konkurs na pływającym dołku już po głównej rywalizacji drugiego dnia (najlepszą celnością może pochwalić się Tomasz Litwiniuk), wieczorny bankiet w domku klubowym Mazury G&CC – jak na finał przystało, podczas dwóch dni na Mazury G&CC działo się sporo.

Tegorocznej edycji turnieju MercedesTrophy towarzyszyła również specjalna akcja 4FATHERS, której celem było pokazanie golfa jako rodzinnej dyscypliny sportu, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Z tego powodu na golfowe atrakcje mogli liczyć także najmłodsi, dla których Mercedes stworzył specjalną strefę zabaw.

Razem dla dzieci

Jak co roku przy okazji emocjonujących rozgrywek pamiętano również o najmłodszych. Opłaty za uczestnictwo w polskim finale MercedesTrophy 2017 w całości przekazane zostały na rzecz Fundacji Polsat, która od lat pomaga potrzebującym dzieciom. W tym roku udało się zebrać 31 050 zł.

 

Tekst: materiały prasowe

Zdjęcia: Marek Darnikowski

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni