Ze łzami w oczach, Jason Day rezygnuje z gry, by wspierać matkę w walce z nowotworem

AUSTIN, Texas – Kierując się emocjami, Jason Day zrezygnował z WGC-Dell Technologies Match Play w środę, po zagraniu jedynie sześciu dołków.

Przez łzy, Day powiedział, że jego matka, Denning, została zdiagnozowana z rakiem płuc na początku tego roku. Pomimo tego, że lekarze w Australii z początku uważali, że choroba ta jest bardzo poważna, po ostatniej serii testów, na Ohio State University Medical Center w Columbus, Ohio, prognoza na jej wyzdrowienie się poprawiła i została zapisana na operację na piątek.

„To było bardzo, bardzo emocjonujące, jak pewnie widzicie”, powiedział Day. „Już raz przez to przechodziłem, z moim ojcem i wiem jak to boli. Samo patrzenie na to jak kolejna osoba musi przez to przejść jest trudne”. Ojciec Jasona, Alvyn, zmarł na raka żołądka, gdy Jason miał jedynie 12 lat. „Teraz zrobię wszystko, by móc być przy mamie podczas operacji i sprawdzić, czy wszystko dobrze pójdzie”.

Day, obrońca tytułu na Match Play, przegrywał z Patem Perezem trzema dołkami, kiedy zrezygnował z gry, po zagraniu podwójnego bogeya (7) na szóstym dołku. Perez został nagrodzony pełnym punktem z powodu odejścia Daya. Dwaj inni gracze z grupy Daya, Marc Leishman i Lee Westwood, również zostali nagrodzeni punktem za mecze, w których by grali przeciw Dayowi.

Day nie grał również na WGC-Mexico Championship w tym miesiącu, z powodu choroby, a jego następnym planowanym startem ma być odbywający się za dwa tygodnie Masters.

„Optymalnie by było, gdyby Jason Day zrobił to, co czuje, że będzie dobre dla niego. Jeśli zagra, wiem, że będzie to czymś, co chciał robić”, powiedział Bud Martin, menager Daya. „Każdy, kto ma matkę, wie, że ona jest ważniejsza od wszystkiego innego. Czuł, że to, co zrobił było najlepszym rozwiązaniem”.

Autor: Rex Hoggard; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni