Yannik Paul winning Mallorca Golf Open. Son Muntaner Golf Course in Palma Mallorca, Balearics, Spain, 23 October 2022. EPA/CATI CLADERA Dostawca: PAP/EPA.

Yannik Paul mistrzem Mallorca Golf Open

Yannik Paul trafił 15-metrowy putt na birdie, nieco spoza greenu, aby jednym uderzeniem wygrać swój pierwszy tytuł DP World Tour!  

Na trzech ostatnich dołkach Mallorca Golf Open odrobił deficyt dwóch uderzeń, zwyciężając w Son Muntaner Golf Club. Niemiec trafił trzy birdie i cztery bogey, co dało niedzielny wynik +1, kończąc turniej z rezultatem – 15 i zwyciężając w swoim zaledwie 26. występie w lidze!

Runda finałowa była jego najsłabszą w tym turnieju. Niesamowitym wynikiem 62 popisał się za to w sobotę, trafiając trzy birdie i trzy eagle!

„Szczerze mówiąc, zaniemówiłem, jestem po prostu szczęśliwy” – powiedział 28-letni Paul. „Dzisiaj było naprawdę ciężko. Moje uderzanie w piłkę było niewiarygodne przez cały tydzień. Trafiałem bardzo blisko na pierwszych kilku dołkach i nie mogłem trafić żadnych puttów. Więc naprawdę trudno było pozostać niewzruszonym. Na szczęście żaden z pozostałych rywali też nie trafił zbyt wielu puttów”.

Marcus Armitage (73) miał dwa oczka przewagi z trzema dołkami do końca. Finiszował bogey, double-bogey, bogey, kończąc remisem na szóstej pozycji. Paul miał dwa kolejne bogey’e na czternastce i piętnastce, tracąc prowadzenie. Na koniec odzyskał jednak co miał odzyskać. Anglik Paul Waring (66) i Niemiec Nicolai von Dellingshausen (69) wyrwali  drugie miejsce z wynikiem – 14. Ryan Fox (74) zakończył turniej na czwartym miejscu, z – 13, wyprzedzając Matta Fitzpatricka i zajmując teraz drugie miejsce w rankingu wkraczającej w ostatni etap sezonu ligi.

Yannik awansował o 23. pozycje w rankingu DP World Tour, na miejsce dwudzieste. Wykonał też potężny skok w rankingu światowym na pozycję 139, z miejsca 190, zaczynając ten sezon z pozycji 287! Bardzo zadowolony z tego faktu był na pewno jego brat bliźniak – Jeremy, który też grał w tym turnieju!

„Moja dziewczyna i ja dużo pracowaliśmy nad moją mentalną stroną i marzyliśmy, że będzie tutaj ze mną, kiedy sięgnę po pierwsze trofeum. Ona jest teraz tutaj, to niewiarygodne.

„Po dziewięciu dołkach zobaczyłem, że jestem na prowadzeniu, a potem Marcus oczywiście oddał świetne uderzenie na piętnastce i trafił świetnego putta, więc byłem dwa strzały za nim i pomyślałem: „OK, teraz będzie blisko”.

„Nie mogłem marzyć o lepszym zakończeniu, jestem w siódmym niebie”.

I jeszcze pewna analogia. Yannik Paul rozpoczynał ubiegłoroczny Challenge Tour Grand Final na pozycji dziewiętnastej, dokładnie tak jak Mateusz Gradecki zrobi to w tym roku, rozpoczynając swój pierwszy finał Challenge Tour trzeciego listopada – oczywiście na Majorce. Paul finiszował wtedy jedno uderzenie za zwycięzcą, awansując na DP World Tour z pozycji dziewiątej rankingu Road to Mallorca! Dobry omen? #GoGradi!

Finał Challenge Tour będzie można od czwartku do niedzieli oglądać na antenie Golf Channel Polska. 

Od najbliższego czwartku DP World Tour wędruje do Portugalii, do Vilamoura, na Dom Pedro Victoria Golf Course, gdzie odbędzie się Portugal Masters.

Adrian Meronk jednak tam nie wystąpi, grając w tym tygodniu w swoim pierwszym turnieju PGA Tour – Butterfield Bermuda Championship!

pgatour.com/the-first-look/2022 butterfield-bermuda-championship

 

 

Zestawienie naszych transmisji:

 

Czwartek i piątek:

 DP World Tour: Portugal Masters – runda 1 (RE-LIVE) 17:30 – 19:30

PGA TOUR: Butterfield Bermuda Championship – runda 1 (LIVE) 19:30 – 22:30

Komentują: Krzysztof Rawa i Kasia Nieciak.

Sobota:

Portugal Masters – runda 3 (LIVE) 15:00 – 19:00

Komentują: Mateusz Kniaginin i Kasia Nieciak.

Butterfield Bermuda Championship – runda 3 (LIVE) 19:30 – 22:30

Komentują: Krzysztof Rawa i Kasia Nieciak.

Niedziela:

DP World Tour: Portugal Masters – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

Komentują: Mateusz Kniaginin i Kasia Nieciak.

Butterfield Bermuda Championship – finał (LIVE) 18:30 – 21:30

Komentują: Krzysztof Rawa i Kasia Nieciak.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni