Sobienie Królewskie po raz szósty Klubowym Mistrzem Polski! Fot. Emilia Rozum

Sobienie Królewskie Klubowym Mistrzem Polski!

 

Sobienie Królewskie G&CC trzeci raz z rzędu zostały klubowym mistrzem Polski! 

 

Pełne wyniki stroke play TUTAJ

Livescoring match play TUTAJ

 

Na swoim polu, zwycięzcy startowali w składzie: Alejandro Pedryc, Andrzej Wierzba Jr., Konrad Bargenda, Michał Bargenda, Antoni Fijałkowski, Nikolas Tymiński, Mikołaj Geritz i kapitan Tomasz Pedryc. Srebro wywalczyły Kalinowe Pola GC, a brąz Binowo Park GC.

W finale gospodarze pokonali ubiegłorocznych brązowych medalistów z Kalinowych Pól. Pierwszy punkt dla Sobieni zdobył Nikolas Tymiński, który wygrał z Dymitrem Jasińskim 6&5. Kolejną cegiełkę do zwycięstwa dołożył niepokonany w tym turnieju duet Andrzej Wierzba Jr. i Michał Bargenda, którzy triumfowali nad Damianem Klinowskim i Michałem Pigulskim 3&2. Przeważające o zwycięstwie oczko dopisał Alejandro Pedryc, po tym jak pokonał Kamila Nowaka 4&3.

 

 

W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyła się Armada GC z Binowo Park GC. Pojedynek okazał się bardzo zacięty. Pierwszy punkt dla drużyny ze Śląska zdobył Łukasz Bogusz, który w meczu pokonał Patricka Fassero Gambę 4&3. Kolejny swój mecz 3&2 wygrał Gustaw Kawecki z Marcinem Boguszem, wyrównując wynik spotkania 1:1. Tristan Kolasiński triumfował nad Dawidem Nowakiem 1 up, a duet Mariusz Konieczny i Robert Kamiński zremisowali z Tomaszem Cudkiem i Filipem Białasiewiczem. Losy spotkania spoczęły na starciu Szymon Olszewski i Kacper Bobala kontra Mirosław Nocoń i Karol Zdziebczok. Ostatecznie w fourballu jak i całym meczu triumfowali reprezentanci Binowa.

 

Sobienie, które poza edycjami 2023, 2022, 2021 zwyciężały także w 2017, 2016 i 2015 roku, poza utrzymaniem pucharu dostaną od PZG nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu drużyny na klubowe mistrzostwa Europy mężczyzn. Te odbędą się w dniach 26-28 października w Troia Golf w Portugalii.

W klubowym czempionacie kobiet na początku lipca w Postołowie zwyciężyły reprezentantki Black Water Links Golf Club w składzie Natasza Klimko, Zofia Rzeźnik, Helena Rzeźnik i Zuzanna Kasprowicz.

XXII Klubowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn – klasyfikacja końcowa

1. Sobienie Królewskie Golf & Country Club
Alejandro Pedryc, Andrzej Wierzba Jr., Michał Bargenda, Konrad Bargenda, Nikolas Tymiński, Antoni Fijałkowski, Mikołaj Geritz i kapitan Tomasz Pedryc
2. Kalinowe Pola Golf Club
Kamil Nowak, Jan Rybczyński, Jan Branicki, Michał Pigulski, Tomasz Pulsakowski, Dymitr Jasiński, Damian Klinowski i kapitan Jakub Ossowski
3. Binowo Park Golf Club
Patrick Domenico Fassero Gamba, Tristan Kolasiński, Gustaw Kawecki, Mariusz Konieczny, Robert Kamiński, Kacper Bobala i kapitan Szymon Olszewski
4. Armada Golf Club
5. Black Water Links Golf Club
6. Toya Golf
7. Mazury Golf & Country Club
8. Kraków Valley Golf & Country Club
9. Olympic Golf Club
10. Opolski Klub Golfowy
11. Wrocław Golf Club
12. Accelerating Poland
13. Tokary Golf Club
14. A&A Golf Club
15. Golf Park Józefów
16. Golf Park Mikołów
17. Business Golf Club

Wyniki TUTAJ

Zdjęcia: Emilka Rozum

 

Sobota

W sobotę w wietrznych Sobieniach Królewskich rozstrzygnęły się mecze półfinałowe XXII Klubowych Mistrzostw Polski Mężczyzn. W niedzielnym finale zagrają obrońcy tytułu, Sobienie Królewskie i ubiegłoroczni brązowi  medaliści – Kalinowe Pola GC.

W pierwszym półfinale Sobienie Królewskie zmierzyły się z Binowo Park. Jako pierwsi swój mecz wygrali Andrzej Wierzba Jr. i Michał Bargenda, którzy pokonali duet Szymon Olszewski i Robert Kamiński 6&5. Kolejne oczko dopisał fourball Kondrad Bargenda i Mikołaj Geritz, którzy wygrali 5&3 z Mariuszem Koniecznym i Kacprem Bobalą. Kolejne dwa punkty, które przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Sobieni dodali Alejandro Pedryc, który triumfował nad Tristanem Kolasińskim 4&2 i Nikolas Tymiński, który górował nad Gustawem Kaweckim 5&4. Golfiści z Binowa nie poddali się jednak bez walki, punkt dla swojej drużyny zdobył Patrick Fassero Gamba, wygrywając z Antonim Fijałkowskim 2&1.

Kalinowe Pola GC zmierzyły się w półfinale z Armada GC. Jako pierwszy punkt dla golfistów z Kalinowa zdobył Tomasz Pulsakowski, wygrywając 7&6 z Mirosławem Noconiem. Dla Armady oczko zdobył Łukasz Bogusz, triumfując 7&5 nad Janem Rybczyńskim. Kolejny punkt dla Kalinowych zdobył Kamil Nowak górując 5&4 nad Karolem Zdziebczokiem. Decydujące zwycięstwo odnieśli Michał Pigulski i Damian Klinowski, pokonując Dawida Nowaka i Tomasza Cudka 2&1.

O trzecie miejsce powalczą Armada GC i Binowo Park GC. W meczu o piątą pozycję zmierzą się Toya GC, która w dramatycznej dogrywce pokonała Mazury G&CC, i Black Water Links GC. O siódme miejsce zagrają Mazury G&CC i Kraków Valley G&CC.

Ostatni flight finałowy rozpocznie grę o 13:30.

 

fot. Strzały na Fairwayu

 

Piątek

Pierwszy dzień fazy match play XXII Klubowych Mistrzostw Polski Mężczyzn  wyłonił drużyny, które w sobotę zmierzą się w pojedynkach o finał.

Jako pierwsi awansowali reprezentanci Sobienie Królewskie G&CC. Wygrali oni w starciu z Toya Golf 3:0. Punktowali Alejandro Pedryc, Nikolas „Gigant” Tymiński oraz duet Andrzej Wierzba Jr. i Michał Bargenda.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie grający w golfa i pole golfowe

Takim samym wynikiem zakończył się mecz pomiędzy Mazury G&CC i Binowo Park GC. Golfiści ze Szczecina górowali w tym spotkaniu, a do zwycięstwa przyczynili się Patrik Domenico Fassero Gamba, Gustaw Kawecki i duet Szymon Olszewski & Robert Kamiński.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie grający w golfa i pole golfowe

Do półfinałów awansowała także drużyna Armada GC, która wygrała 3:1 z zespołem Black Water Links. W swoich meczach dominowali Łukasz Bogusz, Filip Białasiewicz oraz foursome Dawid Nowak i Tomek Cudek. Przed rozstrzygnięciem pojedynku punkt dla Black Water zdobył Łukasz Szadny.

Swoje starcie z Kraków Valley G&CC wygrała drużyna Kalinowe Pola GC. Dla drużyny z Lubuskiego punktowali Jan Rybczyński, Tomek Pulsakowski i duet Michał Pigulski i Damian Klinowski.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie grający w golfa, wózek golfowy, pole golfowe i tekst „Sobienie Królewskie & UNTRY CLUB”

W pierwszym meczu półfinałowym Sobienie Królewskie G&CC zmierzą się z Binowo Park GC, a w kolejnym pojedynku Armada GC stoczy walkę z Kalinowymi Polami GC.

 

Pełne wyniki TUTAJ

 

Czwartek

Klubowe mistrzostwa Polski powitały zawodników zmienną pogodą i przelotnymi deszczami. W czwartek zakończyła się faza stroke play.

Każdy z siedmiu golfistów w drużynie rozegrał rundę indywidualną, a do wyniku liczyło się sześć najlepszych rezultatów. Od piątku kluby podzielone na dwie grupy będą rywalizować w fazie match play. W tym roku nastąpiła zmiana w formule turnieju i każdy pojedynek będzie składał się z trzech singli, foursoma i fourballa.

Najlepszy rezultat +11 w rundzie stroke i 28 uderzeń przewagi uzyskała drużyna Sobienie Królewskie G&CC, w składzie: Alejandro Pedryc (64), Nikolas Tymiński (69), Michał Bargenda (72), Konrad Bargenda (75), Andrzej Wierzba (77), Antoni Fijałkowski (80) i Mikołaj Geritz (83).

Na drugiej pozycji z wynikiem +39 uplasowała się ekipa z Kalinowe Pola GC: Jan Rybczyński (70), Jan Branicki (73), Kamil Nowak (75), Tomasz Pulsakowski (79), Dymitr Jasiński (83), Michał Pigulski (85) i Damian Klinowski (86).

Podium zamknęli golfiści z Armada Golf Club. Łączny wynik +41 zanotowali: Marcin Bogusz (74),  Łukasz Bogusz (75), Dawid Nowak (79), Tomasz Cudek (79), Mirosław Nocoń (80), Karol Zdziebczok (80) i Filip Białasiewicz (82).

 

Do czołowej ósemki, która zawalczy od piątku o medale zakwalifikowały się drużyny:

1 Sobienie Królewskie G&CC

2 Kalinowe Pola GC

3 Armada GC

4 Mazury G&CC

5 Binowo Park GC

6 Black Water Links GC

7 Kraków Valley G&CC

8 Toya Golf

 

 

Źródło: PZG/M. Kuna

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni