Fot. Pro Golf Tour

Wystartował Polish Open 2019 by John Deere!

W środę na polu Gradi Golf Club rozpoczyna się rozgrywany w lidze Pro Golf Tour turniej Polish Open 2019 by John Deere. W rozgrywkach bierze udział blisko stu zawodowców z całej Europy. Dzięki dzikim kartom w tych Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn rywalizują również najlepsi gracze PGA Polska, a biało-czerwony skład uzupełnia trzech amatorów-członków kadry narodowej.

Dzięki dzikim kartom w zawodach trzeciej europejskiej ligi zagra Philipp Pakosch, Jakub Dymecki i Marcin Bogusz (aż 11 członków kadry narodowej nie skorzysta z udziału gry w Polish Open, ze względu na trwającą rywalizację w Slovak Amateur Championship 2019, o której więcej TU).

Na liście startowej tego turnieju o puli nagród 30 tys. euro, są takie nazwiska jak lider rankingu Order of Merit PGT Allen John. Zagra także Hinrich Arkenau, regularnie plasujący się na podium polskiego turnieju. W 2016 roku wygrał rozgrywany wówczas na Sierra Golf Club LOTOS Polish Open, a w ubiegłym roku, już na Gradi GC, był trzeci. Powalczy także zwycięzca LOTOS Polish Open 2013 Florian Fritsch, a także triumfator z 2015 r. Martin Keskari.

 

 

***

 

We wtorek odbył się turniej ProAm o Puchar Prezesa PGA Polska, który poprzedzał ten najważniejszy zawodowy turniej w Polsce – Polsih Open.

Podczas  Pro-Amu amatorzy zagrali z najlepszymi zawodowcami z całej Europy.  Turniej rozegrany został wformacie strokeplay netto. Liczyły się dwa najlepsze wyniki na każdym dołku. W ProAmie z wynikiem -27 zwyciężyła drużyna w składzie Hinrich Arkenau, Bartosz Zamirowski, Paweł Eimles i Michał Dobosz.

Ze stratą 6 uderzeń do liderów uplasowała się drużyna w składzie Darren Walkly, Józef Bednarczyk, Grzegorz Chudzik i Adam Halicki. Trzecie miejsce z wynikiem -18 zdobyła drużyna Benjamina Rusha w składzie Mateusz Ligocki, Andrzej Poradzisz i Marek Michałowski.

Puchar Prezesa PGA Polska, a  tym samym bezpłatny udział w turniejach z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour w sezonie 2019/20 zdobył Roman Tereszczak, który uzyskał najlepszy indywidualny wynik strokeplay netto.

 

Fot: PGA Polska

Wyniki ProAm znajdują się tutaj

 

***

 

W ubiegłorocznej edycji Polish Open, również rozgrywanej w podwrocławskim Brzeźnie, po rekordowej dogrywce, która została rozstrzygnięta dopiero po 10. dołku, zwyciężył Francuz Matthieu Decottignies Lafon. Na drugiej pozycji uplasował się Czech Ondrej Liesera, a trzecie miejsce zdobył Niemiec Hinrich Arkenau.

Turniej Polish Open organizują: Gradi Golf Club i PGA Polska.

Liga Pro Golf Tour to trzeci poziom golfa w Europie. Cykl stanowi przepustkę do Challenge Tour. Promocję na zaplecze European Tour uzyskuje pięciu najlepszych graczy na koniec sezonu. W 2018 roku w ten sposób na wyższy poziom dostał się Mateusz Gradecki.

Turnieje Pro Golf Tour zaliczane są do światowego rankingu WAGR (World Amateur Golf Ranking).

Łącznie cykl PGT liczy w tym roku 21 turniejów. Sezon rozpoczął styczniowy Red Sea Egyptian Classic 2019, a zakończy go zaplanowany na przełom września i października turniej Castanea Resort Championship 2019. W finałowych zawodach rozgrywanych pod Hamburgiem do podziału przewidziano 50 tys. euro, co będzie największą pulą nagród w tych rozgrywkach. W sumie na nagrody w tym sezonie przeznaczono 675 tys. euro.

 

Livescoring: TUTAJ.

Fot. Pro Golf Tour

Źródło: PGA Polska i PZG

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni