Zdjęcie: Christian Petersen/Getty Images

Wyrównanie rekordu pola przenosi Kerr na drugie miejsce na Lotte

KAPOLEI, Hawaii – Su-Yeon Jang objęła prowadzenie na Lotte Championship po ukończeniu trzeciej rundy w piątek rano. Otworzyła rundę z bezpieczną przewagą trzech uderzeń oraz ukończyła ją z wynikiem -7 (65).

22 latka z Południowej Korei, grająca w tym turnieju dzięki zaproszeniu od sponsora, miała łącznie -17 (199) na Ko Olina Golf Club. Zagrała drugą z rzędu rundę (67) rano, po tym jak z powodu deszczu zatrzymano grę.

Cristie Kerr oraz Alena Sharp, 35 letnia Kanadyjka starająca się o swoje pierwsze zwycięstwo w LPGA, zremisowały na drugim miejscu. Kerr zagrała (62), czym wyrównała rekord ustanowiony przez Lizette Salas. Kerr, która w tym roku kończy 40 lat, zagrała pierwszą dziewiątkę (29) robiąc birdie na siedmiu z ośmiu ostatnich dołków.

Sharp zagrała (66)

In Gee Chun, zwyciężczyni U.S. Women’s Open w 2015 roku, zagrała -12 po rundzie (65)

Nr 1 w rankingu, Lydia Ko, starająca się o pierwsze zwycięstwo od lipca, zremisowała na 2 miejscu, z wynikiem -9 po zagraniu (65). Była osiem uderzeń za liderem, jedno uderzenie za drugą w rankingu So Yeon Ryu (69) oraz dwa za trzecią w rankingu Ariyą Jutanugarn (70).

Jang, która nie zagrała bogeya w tym turnieju, również grała w finałowej rundzie na Lotte w zeszłym roku i skończyła na 5 miejscu.

Autor: Associated Press; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni