Adrian Meronk przed Kenya Open 2022. Fot. Stuart Beck

Wu zwycięża w Kenii. Meronk grał w kratkę.

W turnieju Magical Kenya Open triumfował Ashun Wu, zdobywając swoje czwarte trofeum DP World Tour,  zostając najbardziej utytułowanym Chińczykiem w lidze. Adrian Meronk grał ze zmiennym szczęściem. 

Przystępując do rundy finałowej Ashun miał cztery uderzenia przewagi nad najbliższymi rywalami – Thristonem Lawrencem, Hurlym Longiem i Aaronem Cockerillem. Po jedynym bogeyu na dwójce nie oglądał się już za siebie, trafiając siedem birdie, w tym imponującą serię od siódemki do dziesiątki oraz dwa z rzędu, na dwóch ostatnich dołkach.

Po świetnej rundzie finałowej 65, zwyciężył z wynikiem -16, również z przewagą czterech uderzeń, przed tymi samymi zawodnikami, co przed finałem.

36-latek, dwukrotny zwycięzca na prestiżowym Japan Golf Tour, przesunął się na pozycję szóstą w rankingu Race to Dubai Rankings in Partnership with Rolex. Był to jego 158 występ w lidze, który tym razem oglądali na miejscu jego żona i 13 – tygodniowy synek: „Jest co świętować, jestem bardzo szczęśliwy będąc tutaj ze swoją rodziną To bardzo, bardzo dobre uczucie, móc wygrać te mistrzostwa. Był to bardzo trudny dzień. Grałem bardzo, bardzo dobrze i myślałem, że mam szansę wygrać w tym turnieju.”

*

W Kenii grał również Adrian Meronk, solidaryzując się wraz z innymi graczami z Ukrainą.

W 2017 roku walczył na tym samym polu w turnieju Challenge Tour – Barclays Kenya Open, zajmując wówczas rewelacyjne piąte miejsce. W ubiegłym roku, rywalizował na innym polu, w zbudowanym na dawnej plantacji kawy Karen Country Club. Zaliczył świetny początek, zajmując po pierwszej rundzie dzielone drugie miejsce, finiszując ostatecznie na pozycji 47.

W tym roku rozegrał skrajnie różne cztery rundy.

Zaczął od wyniku 71, z fantastycznymi trzema birdie na ostatnich trzech dołkach, ale też potrójnym bogey’em na karcie. Druga runda to kontratak i wynik 68. Trzeciego dnia ewidentnie coś nie funkcjonowało, zanotował 81 uderzeń, w tym 9 na dołku trzynastym par 3, gdzie trafił  trzy razy do wody. Spadł na ostatnią pozycję – co nie zdarzyło mu się chyba nigdy wcześniej w zawodowej karierze. W niedzielę pokazał pazur i błysnął rewelacyjną rundą -6, trafiając pięć birdie i eagla na siódemce, awansując o trzynaście pozycji, na miejsce T61.

Brak opisu.

Po turnieju spadł o jedno miejsce w rankingu DP World Tour, na pozycję szesnastą. W rankingu światowym plasuje się na miejscu 137, notując delikatny spadek z pozycji 134.

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1500476818184409099?s=20&t=Ip5e7JhO6snv0f3H0I5iDg

Od czwartku Adrian przystępuje on do kolejnego turnieju, tym razem w RPA – MyGolfLife Open hosted by Pecanwood. Niestety nie będzie on nigdzie transmitowany. Planowane jest natomiast podsumowanie – po turnieju, we wtorek o 19.00.

 

KIBICUJEMY. #GoMeronk!

 

*

W tym tygodniu zapraszamy na THE PLAYERS!

 

 

Czwartek, piątek i sobota:  

The PLAYERS Championship – runda 1 (LIVE) 20:00 – 00:00

Niedziela:

The PLAYERS Championship – finał (LIVE) 18:00 – 23:00

Komentują: Jacek Person i Krzysztof Rawa.

 

 

W czwartek o 18.00 PREMIEROWA relacja z ceremonii przyznania członkostwa w World Golf Hall of Fame.

Do Golfowej Galerii Sław dołączy czworo nowych członków: Tiger Woods, Susie Maxwell Berning, Tim Finchem i ś.p. Marion Hollins. Ceremonia odbędzie się w Ponte Vedra Beach na Florydzie.

 

www.europeantour.com/dpworld-tour/magical-kenya-open-2022/results

 

Zdjęcia i filmy Adriana: Stuart Beck

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni