EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

BMW Championship: Wracają wielkie emocje!

Za nami już dwa turnieje FedExCup Playoffs! W The Northern Trust zwyciężył, w pasjonującej końcówce człowiek, którego teściem jest legendarny Wayne Gretzky! Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była, jak się okazało, krótka dogrywka, która pokazała jaką dewastującą mocą dysponuje Dustin Johnson.

Dustin pokazał wówczas jak bardzo potrafi  górować nad swoimi krócej uderzającymi przeciwnikami. Na osiemnastym dołku,  oferującym wybór pomiędzy zagraniem bezpiecznym, a nie do końca bezpiecznym, Johnson zdecydował się na wariant drugi. Po potężnym 306- metrowym zagraniu z tee, nad wodą wprost na fairway, miał jakieś 50 metrów przewagi nad Jordanem Spiethem, który chcąc nie chcąc, wybrał wersję bezpieczną, trzymając się daleko od kłopotów.  Dustin zagrał wedge pod sam dołek, a następnie trafił putt na birdie i wygraną! Jordan musiał zadowolić się drugim miejscem.

Następny turniej- Dell Technologies Championship przyniósł kolejne drugie miejsce dla Jordana. Tym razem zwycięstwo odebrał mu jego przyjaciel- Justin Thomas, który tym samym zwyciężył po raz piąty w tym sezonie i plasuje się w rankingu FedExCup na drugiej pozycji!

Tak więc Jordan Spieth nie ma jeszcze żadnego zwycięstwa w tegorocznych Playoffs, jednak owe dwa drugie miejsca spowodowały, że aktualnie zajmuje on pierwsze miejsce w rankingu FedExCup!  Tym samym został pierwszym graczem w historii, który mimo braku zwycięstwa w dwóch pierwszych turniejach Playoffs i tak zajmuje pierwszą pozycję w rankingu przed BMW Championship!

Trzecie miejsce dzierży oczywiście nie kto inny jak światowy numer jeden- Dustin Johnson. Dustin będzie jednocześnie bronił tytułu sprzed roku, kiedy to BMW Championship rozgrywane było na polu Crooked Stick- tym samym gdzie w 1991 roku swój pierwszy Major wygrywał nieznany nikomu John Daly!

W tym tygodniu gra przenosi się z Bostonu, pod Chicago,  na pole Conway Farms Golf Club, w miejscowości Lake Forest. W rywalizacji o poruszający wyobraźnię 10-cio milionowy bonus, przyznawany zwycięzcy rankingu FedExCup, tym razem wystartuje tylko 70 najlepszych! Pole to gości BMW Championship już po raz trzeci. Poprzednio było to w latach 2013 i 2015. Aż 42 graczy z tej stawki rywalizowało już na tym etapie w roku 2013 lub w 2015, a 23 z nich  występowało w obu wymienionych edycjach!

Na półmetku BMW Championship nie nastąpi cut, więc wszyscy mają okazję grać przez cztery rundy. Do finałowego turnieju The Tour Championship zakwalifikuje się tylko najlepsza trzydziestka rankingu FedExCup. Kluczowy jest awans do turnieju finałowego na pozycji piątej lub lepszej w tym rankingu. Jeśli ktoś z tej piątki wygra Tour Championship, wówczas wygrywa cały FedExCup! Aktualnie najlepsza piątka to: Spieth, Thomas, Johnson, Matsuyama i Rahm.

 

Będzie się działo!

 

Na transmisję BMW Championship w Golf Channel Polska zaprasza BMW Polska!

Plan transmisji:

Czwartek i piątek od 21.00

Sobota od 19.00

Niedziela od 18.00

 

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin

 

Autor: Kasia Nieciak

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni