Foto: Kasia Nieciak

WAGC zagościł w Naterkach.

W sobotę, w przepięknej scenerii odbyła się na polu Mazury Golf&Country Club kolejna, szósta eliminacja World Amateur Golfers Championship. Turniej tradycyjnie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W Naterkach wystartowało przepastne 82 zawodników. Patronat nad całym cyklem WAGC objął też Golf Channel Polska, co widoczne było już z daleka po radośnie łopoczących flagach.

Wynikiem dnia, w którym królowała piękna, słoneczna pogoda, mógł pochwalić się Filip Płaszczykowski, który przyjechał do Naterek aż z Modrego Lasu i  nie zważając na nic zagrał świetne 75 uderzeń brutto. Drugi w tej kategorii był posiadający doskonałą orientację w terenie, reprezentujący MG&CC i  pilnie szykujący się do Klubowych Mistrzostw Polski – Marek Orłowski (82). Taki sam rezultat i również drugą pozycję zanotował Witold Smoniewski z Golf Park Józefów. Czwarte miejsca zajęli ex aequo, reprezentujący „Mazury”: Michał Śladowski i Stefan Dudko. Obaj zagrali 83 uderzenia. Stefan był z wyniku bardzo zadowolony, Michał niekoniecznie. Ot – różne punkty widzenia !

Jednakże ponieważ WAGC to turniej, w którym niepodzielnie rządzi klasyfikacja netto, nie będzie już ani słowa więcej o wynikach brutto. W turnieju tradycyjnie trwała zażarta walka w pięciu kategoriach handicapowych: 0-10, 11-15, 16-20, 21-25, 26-36. Tryumfatorami w poszczególnych kategoriach zostali: I – Filip Płaszczykowski (69) II- Witold Smoniewski (72), III- Grzegorz Lewicki( 67), IV- Zbyszek Lubiejewski (72), V- Małgorzata Kisiel (65).

W trakcie turnieju odbyły się również konkursy dodatkowe, które zdominowane zostały przez połączone siły graczy z Naterek. Hegemonię tę naruszył tylko Wojtek Koperski z Lisiej Polany, który wygrał Scubaspa Closest to the Pin, z wynikiem 98 centymetrów od dołka. Resztę nagród zgarnęła ekipa MG&CC: Komu Group Nearest to the Pin – Sławek Hruboń (1,32m) , CSV Longest Drive Kobiet – Oleńka Śladowska, Konsalnet Longest Drive Mężczyzn – Paweł Adamczyk.

Gratulacje!

Na uwagę zasługuje wspaniałe przygotowanie pola. Fakt ten podkreślał bardzo zadowolony sędzia wszystkich sędziów – Krzysztof Góra, który nie mógł wyjść z pozytywnego szoku, po tym jak od tego roku koszone  są słynne mazurskie „roughy”. Pozwolę sobie wręcz zaryzykować stwierdzenie, że tym razem mógłby być kontent nawet mój szacowny kolega, redaktor naczelny czasopisma GOLF – Zbyszek Folta, który rok temu nie docenił walorów estetycznych wysokiej trawy w Naterkach – przepięknej i falującej  niczym bezkresne połacie prerii w Ameryce Północnej.  W tym roku pole jest oczywiście nadal piękne, ale skoszona  trawa powoduje, że gra jest o niebo przyjemniejsza.

Turniej WAGC to największe na świecie amatorskie mistrzostwa w golfa, w których uczestniczy ponad 40 krajów. Cykl  tych turniejów stanowi eliminację do Handicapowych Mistrzostw Świata w golfie. W 2017 roku odbędzie się w Polsce 15 rund eliminacyjnych. Ambasadorem polskiej edycji turnieju jest  Zbigniew Boniek.

W 2016 roku odbyła się już 17 edycja turnieju WAGC w Polsce. Historia Światowego Finału liczy już 22 lata. W turniejach eliminacyjnych rozegrano ponad 1400 rund golfa. Wzięło w nich udział ponad 800 golfistów amatorów, reprezentujących wszystkie kluby golfowe w Polsce. W całym cyklu turnieju rozdano ponad 350 nagród. Zmagania finałowe, łącznie z rundami finałowymi, trwają 5 dni. W światowym finale WAGC bierze udział 45 krajów.

Do finału w drodze eliminacji zakwalifikowało się 310 golfistów. W finale krajowym wyłoniono siedmiu zwycięzców, którzy reprezentowali Polskę na światowym finale WAGC w Republice Południowej Afryki. Spośród krajów europejskich, w klasyfikacji drużynowej, Polska zajęła wysokie trzecie miejsce.

Następne eliminacje odbędą się już 3 czerwca, na gościnnej Lisiej Polanie!

 

Autor: Kasia Nieciak

 

Wyniki z MG&CC znajdują się tutaj:

http://wagc.pl/index.php/h-wyniki

Fotosy do odnalezienia są tutaj:

http://wagc.pl/index.php/h-galeria

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni