Zdjęcie: Zhong Zhi/Getty Images

Wiesberger pokonuje Fleetwooda w dogrywce na Shenzhen

Bernd Wiesberger zatrzymał szarżującego Tommy’ego Fleetwooda i wygrał turniej Shenzen International w Chinach, rozgrywany w ramach European Tour.

Wiesberger zaczął finałową rundę z 3-uderzeniową przewagą, lecz Fleetwood dogonił go, zaliczając cztery birdie na ostatnich sześciu dołkach. Wiesberger zagrał par na 11 ostatnich dołkach regulaminowej rundy, a następnie udało mu się zagrać birdie na pierwszym dołku dogrywki, co dało mu zwycięstwo.

Wiesberger przed tym turniejem znajdował się na 43. miejscu w światowym rankingu, a ten jest jego pierwszym zwycięskim na European Tour od czasu Open de France w 2015 roku. Austriak kontynuuje imponującą passę: osiem razy znalazł się w pierwszej piątce, odkąd w lipcu nie przeszedł CUT’a na PGA Championship.

„Miałem kilka bardzo dobrych turniejów w ciągu ostatnich kilku miesięcy i to bardzo miłe znowu zdobyć trofeum” – powiedział Weisberger reporterom. „Mamy tu bardzo dobrych zawodników, w pełni poświęconych grze, grających dobrze i stawiających wysoko poprzeczkę. Koniec końców jestem zadowolony, że udało mi się znaleźć w takiej pozycji, że mogłem grać o tytuł”.
Fleetwood wygrał na początku tego roku w Abu Dhabi, następnie dwa razy kończył turnieje  na drugim miejscu. Jedno z nich to WGC-Mexico Championship, gdzie wyprzedził go jedynie Dustin Johnson.

Wiesberber i Fleetwood skończyli turniej z wynikiem -16 (272), jedno uderzenie przed Rossem Fisherem i Gregorym Bourdym. Bubba Watson, który był na prowadzeniu po otwierającej rundzie (66), zagrał +2 (74) w finałowej rundzie, przez co spadł na 26 miejsce.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni