Wie (68) z powrotem w trybie ataku driverem na ANA

RANCHO MIRAGE, Calif. – Michelle Wie jest w trybie ataku.

Z driverem w ręku, grała bardzo agresywnie w czwartek na ANA Inspiration, otwierając z wynikiem -4 (68), który pozostawił ją jedno uderzenie za liderką, gdy gra została wstrzymana z powodu silnego wiatru.

„Uderzam dużo więcej driverem, niż w przeszłości. Bardzo dobrze się z tym czuję”, powiedziała Wie.

Wie trafiła tylko sześć z 14 fairwayów, lecz to nie miało większego znaczenia. Zagrała bardzo dobrą grę, bombardując pole swymi drivami. Nawet, jeśli nie trafiała na fairwaye, atakowała, trafiając 14 greenów w całej rundzie.

Średnia długość drive Wie wynosiła w pierwszej rundzie 266 metrów, przez co była piąta w tej kategorii w porannej grupie.

Trener swingu, David Leadbetter kochał to.

“Kiedy Michelle była młoda, driver był jej kluczowym kijem”, powiedział Leadbetter. „Kochała uderzać nim, lecz z biegiem czasu nastawiła się do niego trochę negatywnie, gdy przez niego miała kłopoty”.

„To pokazuje, że wraca jej pewność siebie”.

Wie znalazła swing, na którym może polegać. Swobodnie może uderzać mały fade z dużą siłą.

„To wszystko jest częścią jej agresywnej gry, a nie defensywnej”, powiedział Leadbetter.

Trzy lata temu, gdy Wie przegrała w finałowej rundzie pojedynek z Lexi Thompson na ANA, grała bardzo konserwatywnie, uderzając bardzo dużo 3-drewno. Thompson wygrała, uderzając driverem na prawie każdym dołku, przez całe pole Dinah Shore.

Nowy styl puttowania Wie również się sprawdza. W pierwszej rundzie zagrała tylko 26 puttów. Na 17 dołku trafiła birdie z 12 metrów.

„Widzę, że zaczyna jej wracać pewność siebie”, powiedział Leadbetter. „Chciałbym to zobaczyć również na greenie. Dobrze uderza putty”.

Wie przyjęła postawę nazywaną przez Leadbettera „zmodyfikowanym szponem”. Wie, która porzuciła swoją bardzo pochyloną pozycję, po tym jak nie przeszła CUT’a w otwierającym sezon turnieju, puttuje bardziej wyprostowana. Kładzie prawą dłoń w taki sposób, jakby miała używać stylu puttowania Sergio Garcii, lecz tuż przed wykonaniem uderzenia, przekłada ją do normalnego chwytu, pozostawiając łokcie szeroko rozstawione, tak jakby wciąż puttowała w stylu „szpona”. Leadbetter powiedział, że to „Odwrócony Sergio”, w którym Wie używa postawy do szponu, zamachu do szponu, lecz nie trzyma kija jak przy szponie.

Na początku roku, Wie wprowadziła kilka dużych zmian. Nike skończył produkcję sprzętu golfowego, podpisała więc kontrakt z Callaway i po prawie każdej rundzie opowiada o tym jak driver Epic zmienił dla niej grę.

Autor: Randall Mell; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni