WGC-Mexico Championship

Dustin Johnson powraca do Club de Golf Chapultepec, gdzie bronić będzie tytułu mistrza WGC-Mexico Championship, który wywalczył tam rok oraz trzy lata temu. Oprócz tego D.J. zwyciężał w tym samym turnieju jeszcze w 2015 roku, jednak wtedy gra toczyła się w Trump National Doral Miami, a turniej figurował pod nazwą WGC-Cadillac Championship.  

 

 

Pierwsza edycja tego turnieju odbyła się w 1999 roku i zwyciężał tam wówczas sam Tiger Woods, pokonując w dogrywce Miguela Angel Jimeneza, w legendarnym Real Club Valderrama! Tiger jak to Tiger, wygrywał w tym turnieju w sumie siedmiokrotnie, po raz ostatni w 2013 roku, na polu Blue Monster wykupionym w lutym 2012 roku za 150 milionów dolarów przez Donalda Trumpa, wraz z całym The Doral Country Club. W skład tego imponującego ośrodka wchodzą w sumie aż cztery 18-dołkowe pola golfowe: Blue Monster, Silver Fox, Golden Palm i … Red Tiger

 

 

W WGC-Mexico Championship nie zobaczymy jednak Tygrysa, po tym jak zrezygnował on z występu z powodu nie najlepszego stanu swoich doświadczonych licznymi kontuzjami i operacjami pleców. Poza Tigerem i Dustinem w dotychczasowych dwudziestu edycjach turnieju zwyciężali jeszcze tylko: Ernie Els, Adam Scott, Justin Rose, Mike Weir, Geoff Ogilvy, Nick Watney, Patrick Reed oraz dwukrotnie Phil Mickelson.

 

 

Club de Golf Chapultepec to liczące 7,345 jardów pole par 71, które gościć będzie zawody WGC czwarty rok z rzędu. W 1904 roku Szkot Willie Smith, triumfator US Open z 1899 roku, zadomowił się w Country Club of Mexico City, gdzie pracował jako lokalny pro. Poproszono go również, żeby zaprojektował nowe pole. Niestety zmarł on przed ukończeniem swojego projektu. Dzieło postanowił dokończyć jego brat Alex Smith – dwukrotny mistrz US Open, w latach 1906 i 1910. Pole gotowe było do gry w 1921 roku, a w 1972 roku zmodernizował je Percy Clifford.

 

 

W tegorocznym WGC-Mexico Championship, oprócz obrońcy tytułu, zagrają m.in.: Adam Scott, Rory McIlroy, Jon Rahm, Justin Thomas, Tommy Fleetwood, Tony Finau, Shane Lowry, Bryson DeChambeau, Lee Westwood, Danny Willett, Cameron Smith, Sergio Garcia, Bubba Watson, Rafa Cabrera Bello, Graeme McDowell,  Jordan Spieth, Abraham Ancer, czy Louis Oosthuizen

W Meksyku wystąpi 44 graczy z najlepszej pięćdziesiątki Official World Golf Ranking. Pula nagród to 10.5 miliona dolarów.

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1229766499461718017?s=20

 

Nasze transmisje:

czwartek i piątek: 21.00-01.00 / sobota: 20.00-00.00 / niedziela: 20.00-01.00.

Komentuje dynamicznie duet w składzie: Jacek Person i Krzysztof Rawa

Będzie to pierwszy turniej World Golf Championships transmitowany w Golf Channel Polska!

Zapraszamy serdecznie. 

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni