Warto Wiedzieć: Chappel ma szansę na pierwsze zwycięstwo na PGA TOUR

Kevin Chappell prowadzi jednym uderzeniem na Valero Texas Open. Oto rzeczy, które Warto Wiedzieć przed finałową rundą na TPC San Antonio. Statystyki dostarczone przez zespół Golf Channel.

– Sobota była najtrudniejszą rundą w PGA TOUR w tym sezonie (średnia wyników: +2.34), nie licząc turniejów Wielkiego Szlema. Tylko pierwsza i druga runda na Masters były trudniejsze.

– 23,2% graczy z jednouderzeniową przewagą po 54 dołkach wygrało dany turniej w ciągu ostatnich pięciu sezonów PGA TOUR.

– Po raz szósty w 2017 roku zawodnik prowadził jednym uderzeniem po 54 dołkach. Nikt z poprzednich pięciu graczy nie wygrał turnieju.

– Czterech z poprzednich sześciu zwycięzców na TPC San Antonio prowadziło po 54 dołkach.
– 21 z 22 zwycięzców (na turnieju strokeplay) było na szóstym miejscu, lub wyżej.

– Największa strata odrobiona w tym sezonie po 54 dołkach to cztery uderzenia.

– Kevin Chappell ma szansę na pierwsze zwycięstwo na PGA TOUR, oraz pierwsze utrzymanie prowadzenia po 54 dołkach. Był na prowadzeniu po 54 dołkach trzy razy.

– W poprzednich dwóch sezonach Chappel skończył sześć razy w pierwszej czwórce, a na Masters znalazł się na siódmym miejscu.

– Branden Grace prowadzi w uderzeniach uzyskanych od tee do greenu po trzech rundach. Nie trafił pięć puttów z odległości pięciu stóp.

– John Huh skończył trzecią rundę eaglem i birdie. Dwa razy w tym sezonie kończył turnieje w pierwszej 10.

– Teksańczyk Ryan Palmer zagrał najniższą rundę dnia z wynikiem -4 (68), a na ostatnich dwóch turniejach na TCP Antonio skończył na 6 i 4 miejscu.

– Bob Ester jest cztery uderzenia z tyłu i ma szansę na drugie zwycięstwo w tym turnieju (pierwsze odniósł w 1994). Estes byłby czwartym najstarszym zwycięzcą w historii PGA TOUR – ma 51 lat.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni