Maria Żrodowska, Fot: PZG

Amatorskie Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, dzień pierwszy…

Na jak zwykle świetnie przygotowanym polu golfowym Postołowo GC wystartowały w piątek dwie najważniejsze imprezy w polskim golfie amatorskim:  Citi Handlowy XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn oraz Mistrzostw Polski Kobiet!

Po pierwszym dniu liderami są Mats Markovits z Holandii oraz Maria Żrodowska z Tokary GC! W sumie w Postołowie rywalizuje 109 uczestników, w tym 28 golfistek. Oprócz polskich zawodników udział biorą także golfiści z Holandii i Słowacji.

W zawodach podziwiać można prawie całą śmietankę polskiego golfa amatorskiego. W turnieju męskim, opisywanym w pierwszej kolejności z racji ilości graczy, prowadzi reprezentant Holandii, Mats Markovits, który na tym jednym z trudniejszych pól w Polsce, uzyskał świetny wynik (71), jednego uderzenia poniżej par pola. Drugie miejsce ex aequo, z rezultatem 70, zajmuje trzech zawodników: Maksymilian Biały z Tokary GC, Tomasz Pulsakowski z Kalinowe Pola GC i Dario Antonisse. z Holandii. Tuż za nimi, na pozycji T4 są: Jaś Szmidt (73), z Toya G&CC i Filip Kowalski, z Tokar. Pozycję piątą okupują Kuba Dymecki (74), z Tokar i Mikołaj Kniaginin z Sobieni

Niestety z tej prestiżowej imprezy, z powodów rodzinnych wycofać musiało się, zaliczane do szerokiej grupy faworytów, rodzeństwo: Dominika i Mateusz Gradeccy.

Wśród golfistek po pierwszej rundzie prowadzi aktualna Mistrzyni Polski Juniorów, Maria Żrodowska (Tokary GC) z wynikiem 78 (+6). Z trzema uderzeniami straty jest z kolei juniorka z Sobieni, Anastazja Piechula (81). Trzecią lokatę, z wynikiem +11, okupują Zofia Wójcik z KG Lisia Polana i Emilia Dobak z Sobienie Królewskie G&CC. Na piątym miejscu jest Oksana Wojtkiewicz (84) z Sierra G&CC.

Jak podkreślała tuż po zakończeniu swojej rundy, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet- Ela Panas: „ Wspaniałe jest również to, że po raz pierwszy od 2004 roku, mamy ponownie połączone Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn!” Rzeczywiście, ta formuła zagościła znowu w polskim kalendarzu golfowym i wkrótce okaże się, czy obowiązywać będzie również w kolejnych latach.

W sobotę, o 8 rano rozpocznie się druga runda Mistrzostw. Po jej zakończeniu nastąpi CUT, po którym 51 zawodników i 21 zawodniczek, wraz z remisami, przejdzie do niedzielnego finału. Temperaturę podnosi fakt, że zawody należą do kalendarza turniejów Światowego Rankingu Golfa Amatorskiego (WAGR), a więc jest również okazja do podbicia swojej międzynarodowej pozycji w świecie golfa!

Dla kogo „trzynastka” okaże się szczęśliwa? Dowiemy się już w niedzielę!

 

Wyniki MP Mężczyzn: https://goo.gl/JE3UVq
Wyniki MP Kobiet: https://goo.gl/EMWn6E

Tee time’y MP Mężczyzn: https://goo.gl/HRk2ae
Tee time’y MP Kobiet: https://goo.gl/d9fysM

 

Tekst: Kasia Nieciak

Foto: PZG

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Partnerzy oficjalni