Foto: Marek Darnikowski

W Naterkach rosną emocje!

Sześć dołków konkursowych, w tym jeden szczególny – AMG Fastest Drive, zorganizowany z okazji 50-lecia marki AMG, 72 zawodników zakwalifikowanych do ścisłego, niedzielnego finału, pokaz wyjątkowych modeli Mercedes-Benz – pierwsza, eliminacyjna runda 13. edycji turnieju MercedesTrophy upłynęła w atmosferze oczekiwania na wielki niedzielny finał. Gra o Stuttgart właśnie się rozpoczęła!

Trzynasta, polska edycja MercedesTrophy (na świecie seria liczy już 24 lata) odbyła się na malowniczym polu golfowym Mazury G&CC koło Olsztyna. Turniej tradycyjnie podzielony został na rundę eliminacyjną i finałową. Po sobotnich rozgrywkach do dalszej gry zakwalifikowało się 72 zawodników. Są wśród nich Bogdan Bać, Sławomir Grzesiak i Dariusz Strot, zwycięzcy w klasyfikacji stableford netto w swoich grupach handicapowych.

Zawodnicy, którzy nie przeszli cuta, już jutro zagrają w dodatkowym turnieju towarzyszącym. Najlepszych czeka natomiast finałowe starcie – kto z nich znajdzie się w 3-osobowym składzie Team Poland, który pojedzie reprezentować biało-czerwone barwy w MercedesTrophy World Final, dowiemy się w niedzielę.

Z ojca na syna

Tegorocznej edycji turnieju MercedesTrophy towarzyszy specjalna akcja 4FATHERS, która ma na celu pokazać golfa jako rodzinną dyscyplinę sportu, przekazywaną z ojca na syna. Takich przykładów nie brakuje także pośród tegorocznych uczestników turnieju.

Bartosz Niewiadomski, laureat ubiegłorocznej polskiej edycji MercedesTrophy, w golfa zaczął grać w wieku 12 lat i to właśnie za sprawą swojego taty Lecha, który w MercedesTrophy World Final wziął udział 2 lata wcześniej.

„W golfa zacząłem grać przez mojego tatę, który kocha sport w każdej postaci i który od najmłodszych lat starał się pokazywać mi najróżniejsze dyscypliny sportu. Na początku średnio mi się podobało, ale w miarę rozwoju golfowych umiejętności, wciągnąłem się na dobre”, mówił.

Bartosz w zeszłym roku razem z Edmundem Ścigałą i Włodzimierzem Stańczakiem był w składzie 3-osobowej reprezentacji Polski w finale MercedesTrophy w Stuttgarcie. Wyjazd ten wspomina jako wyjątkową golfową przygodę, zwłaszcza że zajął w nim wysokie 2. miejsce w swojej grupie handicapowej (Team Poland zajął 11. miejsce).

„Było rewelacyjnie: fantastyczna atmosfera, możliwość poznania ludzi z całego świata, niesamowite doświadczenie. Polecam każdemu”, dodał.

To prawda. Kilkudniowy program światowego finału MercedesTrophy w Stuttgarcie zawsze obfituje nie tylko w rywalizację golfową, ale również w atrakcje związane z motoryzacją. Co roku jest wśród nich m. in. wizyta w nowoczesnej fabryce Mercedes-Benz oraz w Mercedes-Benz Museum, pełnym przepięknych samochód tworzących historię marki spod znaku trójramiennej gwiazdy. W turnieju w charakterze gości specjalnych uczestniczą gwiazdy światowego golfa, m.in. Martin Kaymer, były numer 1 na świecie i ambasador marki, który pojawia się także podczas uroczystej gali rozdania nagród.

50 lat minęło!

Turniej MercedesTrophy to oprócz sportowej rywalizacji także gratka dla miłośników wyjątkowych samochodów. W tym roku jest podobnie.

Z okazji 50-lecia marki AMG na mazurskim polu golfowym gościom i uczestnikom zostało zaprezentowane najnowsze dziecko Fabryki Marzeń – zachwycający AMG GT R, który potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 3,6 sek!

Niewiele wolniej swoim driverem jest w stanie uderzyć laureat specjalnego konkursu AMG Fastest Drive – Jan Szałagan, którego piłka z pierwszego dołka pola Mazury G&CC poszybowała z prędkością 254 km/h. W nagrodę weźmie udział w treningu na torze wyścigowym zorganizowanym przez AMG Driving Acedemy.

W szczytnym celu

Jak co roku przy okazji emocjonujących rozgrywek zawodnicy wsparli także działalność charytatywną. Opłaty za uczestnictwo w polskim finale MercedesTrophy 2017 w całości przekazane zostały na rzecz Fundacji Polsat, która od lat pomaga potrzebującym dzieciom. Czek na łączną kwotę w wysokości 31 050 zł odebrała ze sceny prezes fundacji – Krystyna Aldridge-Holc.

Tekst: materiały prasowe

Foto: Marek Darnikowski

 

Wyniki:

Grupa HCP 0-12,4

  1. miejsce – Bogdan Bać (38 punktów)
  2. miejsce – Romuald Centkowski (38 punktów)
  3. miejsce – Piotr Ostaszewski (36 punktów)

Grupa HCP 12,5-24,4

  1. miejsce – Sławomir Grzesiak (43 pkt)
  2. miejsce – Andrzej Macygon (35 pkt)
  3. miejsce – zajął Grzegorz Czelej (35 pkt)

Grupa HCP 24,5-36

  1. miejsce – Dariusz Strot (41 pkt)
  2. miejsce – Tomasz Wnuk (39 pkt)
  3. miejsce – Andrzej Malingowski (38 pkt)

 

Dołki konkursowe: AMG Fastest Drive – Jan Szałagan (254 km/h)

Hotel Marina Club Nearest-to-the-Pin – Rhea Wiatr (0,43 m)

Garden Space Nearest-to-the-Pin – Witold Jaworski (2,22 m)

Titleist Longest Drive – Jan Szałagan

Ballantine’s Nearest-to-the-Pin – Bogdan Bigus (2,46 m)

Wielkie Wina Nearest-to-the-Pin – Michał Kloc (1,05 m)

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni