Fot: PGA Polska

W kwietniu rusza PGA Polska Tour!

Znamy kalendarz turniejów PGA Polska Tour na sezon 2018. Jak co roku czeka nas kilka zmian. Jedną z nich jest powrót turnieju finałowego – PGA Polska Championship do Warszawy! Finał odbędzie się na polu golfowym First Warsaw Golf.

PGA Polska Tour to najważniejszy cykl turniejów zawodowego golfa w Polsce. W 2017 roku turnieje z cyklu PGA Polska Tour odbyły się na pięciu polach golfowych. Łącznie odbyło się 5 Pro-Amów, które miały charakter edukacyjny, a przede wszystkim integracyjny oraz 5 turniejów głównych. Łącznie udział we wszystkich turniejach wzięło blisko 700 graczy.

 

Cykl PGA Polska Tour tradycyjnie rozpocznie się na Gradi Golf Club w dniach 13-15.04.2018r. Kolejny turniej odbędzie się w maju w Binowie. Następnie na początku czerwca przeniesiemy się do Rosy, gdzie na graczy będzie czekać niespodzianka, o której poinformujemy w najbliższym czasie. Przedostatni turniej rozegrany zostanie w sierpniu w Modrym Lesie. Modry Las Open po raz drugi będzie turniejem cyklu PGA Polska Tour. Seria zakończy się natomiast na początku września na polu golfowym First Warsaw Golf.W sezonie 2018 dla najbardziej ambitnych amatorów ponownie przygotowaliśmy dodatkową klasyfikację. Po raz trzeci będą oni walczyć w osobnym rankingu brutto i netto. Aby zakwalifikować się do rankingu należy zagrać w co najmniej dwóch turniejach cyklu PGA Polska Tour.

Kalendarz turniejów PGA Polska Tour 2018:

Gradi Invitational by John Deere:          13-15 kwietnia – Gradi Golf Club
Floating Garden Szczecin Open :          11-13 maja – Binowo Golf Park
AMC Aviationa PGA Polska:                     15-17 czerwca – Rosa Private GC
Choszczno Open:                                      10-12 sierpnia – Modry Las GC
PGA Polska Championship                      07-10 września – First Warsaw Golf

 

 

Źródło: Agelika „Angie” Eratowska/PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni