W czwartek początek Finału World Ameteur Golfers Championship

Już w czwartek od godziny 08:00, na dwóch polach golfowych Województwa Zachodniopomorskiego w Binowie i Modrym Lesie rozpocznie się finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce- World Amateur Golfers Championship.

Turniej potrwa trzy dni i weźmie w nim udział ponad 230 zawodniczek i zawodników. Poznamy zwycięzców w 6 grupach handicapowych.

Będą oni stanowili reprezentację Polski na światowy finał, który w tym roku zostanie rozegrany w Kuala Lumpur, w Malezji w dniach 18 – 25 listopada. Tam z kolei przyjdzie im zmierzyć się z 400 golfistami reprezentującymi ponad 40 krajów !!!

Do grona reprezentantów Polski dołączy zwycięzca kategorii Celebrities. W tym roku w tej kategorii wystartują: Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski, Krzysztof Materna, Tomasz Iwan, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Klaudiusz Sevkovic, Michał Ligocki i po raz pierwszy Szymon Ziółkowski. Ich rywalizacja zakończy się po dwóch rundach, po jednej na każdym z pól.

Program turnieju finałowego WAGC 2017

Prezentujemy plan finałowego turnieju World Amateur Golfers Championship, gdzie zostaną wyłonieni reprezentacji Polski na Amotorskie Mistrzostwa Świata w Golfie.

Czwartek, 24 sierpnia

08:00 Start pierwszej rundy na polach golfowych Binowo Park Golf Club i Modry Las Golf Resort
13:00 Konferencja prasowa w Binowo Park Golf Club
17:30 „Festiwal konkursów sponsorskich” w Binowo Park Golf Club

Czwartek od godziny 17:30 w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze odbędzie się piknik golfowy dla zaawansowanych golfistów. Oprócz konkursów golfowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami organizator zapewnia grill i napoje.

Konkursy dodatkowe:

  • Scubaspa Hole in One/Closest to the Pin. Dołek nr 9. Wszyscy uczestnicy mają dwie próby. Wygrywa osoba, która trafi do dołka, lub uderzy najbliżej dołka. Trafienie do dołka nie kończy konkursu. W przypadku remisu decyduje dogrywka. Każdy z uczestników dogrywki uderza piłkę, wygrywa ten „kto bliżej dołka”.
  • SPAR Putt in One – Putting Green. Wszyscy uczestnicy mają dwie próby. Wygrywa osoba, która trafi do dołka, lub uderzy najbliżej dołka. Trafienie do dołka nie kończy konkursu. W przypadku remisu decyduje dogrywka. Każdy z uczestników dogrywki wykonuje putt. Wygrywa ten „kto bliżej dołka”.
  • Konsalnet Straithest Shot – Start przy tee nr 1, kierunek gry fairway nr 1. Uderzenie120 – 150 metrów
  • Odyssey best putt– treningowy putting green.
  • , Zwycięzca otrzyma jako pierwszy w Polsce putter z nowej serii Odyssey O-Works Red wraz z zapasem najlepszych piłek golfowych- Callaway Chrome Soft”. W przypadku remisu decyduje dogrywka. Każdy z uczestników dogrywki wykonuje putt. Wygrywa ten „kto jest bliżej dołka”.
  • Chervo Putting Green Contest. Putting Green. Do rozegrania 6 dołków na Putting Greenie. O wyższym miejscu decyduje mniejsza liczba uderzeń. W przypadku remisu decyduje dogrywka. Każdy z uczestników dogrywki wykonuje putt. Wygrywa ten „kto jest bliżej dołka”.

Piątek, 25 sierpnia

08:00 Start drugiej rundy na polach golfowych Binowo Park Golf Club i Modry Las Golf Resort
15:00 Akademia Golfa dla gości
19:45 Komu Group WAGC Hiszpania 2017 – konkurs dla zwycięzców Grand Prix 2017

  • Przed bankietem około 19:45 konkurs KOMU GROUP WAGC Hiszpania 2017

Do konkursu kwalifikują się zwycięzcy Grand Prix WAGC 2017 – 6 osób, które zdobyły najwięcej punktów w turniejach eliminacyjnych i zajęły pierwsze miejsca w rankingu Grand Prix.

Zasady finału: jego uczestnicy wykonają jedno uderzenie z około 100 metrów na green nr 9 lub 18. Wygra osoba, której piłka uderzona zostanie najbliżej dołka. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci udziału w cyklu turniejów World Amateur Golfers Championship w Hiszpanii, który odbędzie się w marcu 2018 roku. Nagroda obejmuje pobyt w hotelu wraz ze śniadaniami, udział w turniejach golfowych (bez przelotu) i inne usługi zawarte w pakiecie.

20:00 „Bankiet Sponsorski” na polu golfowym w Binowie:

  • Ceremonia Wręczenia Nagród w cyklu Grand Prix
  • Ceremonia Wręczenia Nagród w kategorii Celebrities WAGC
  • Bankiet

Sobota, 26 sierpnia

08:00 Start finałowej rundy na polu golfowym Binowo Park Golf Club
17:00 Ceremonia wręczenia nagród

Foto i tekst: WAGC

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni