Takumi Kanaya of Japan. 2022 PGA Championship.. Southern Hills Country Club in Tulsa, Oklahoma, USA, 18 May 2022. The tournament runs from 19 May to 22 May. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Vincent wygrywa w Wietnamie

Zwycięstwem Kierana Vincenta zakończył się turniej International Series Vietnam. Jest to pierwszy zawodowy triumf młodszego z braci pochodzących z Zimbabwe.

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: ISPS Handa Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 5:00 – 10:00

LPGA Tour: The Chevron Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 17:00 – 21:00

Sobota i niedziela:

DP World Tour: ISPS Handa Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 5:00 – 9:30

LPGA Tour: The Chevron Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

 

Takumi nie wytrzymał presji

Do ostatniej rundy jako lider z trzema uderzeniami przewagi podchodził Takumi Kanaya. Pomimo świetnych, niemal bezwietrznych warunków na polu KN Golf Links w Cam Ranh, Japończyk zagrał rundę powyżej par. Z kolejnych jego bogey’ów korzystali rywale. Fantastyczną rundę zagrał Anirban Lahiri. Hindus trafił osiem birdie, choć na ostatnich czterech dołkach nie wykorzystał kilku szans, aby wynik ten poprawić. Turniej zakończył z rezultatem -18 i oczekiwał na wyniki zawodników z późniejszych flightów.

Pod koniec dnia równo z Lahirim byli Kieran Vincent i Kevin Yuan, zaś Phachara Khongwatmai mógł dołączyć do nich na ostatnim dołku, jednak pierwszym uderzeniem w piasek praktycznie zaprzepaścił szansę na birdie. Nawet to ostatecznie nie dałoby mu dogrywki. Finałowe birdie Vincenta dało mu rezultat -19, który wyrównać mógł już tylko Yuan. Nietrafiony putt Australijczyka na birdie na dołku osiemnastym oznaczał pierwsze zwycięstwo plasującego się w dziesiątej setce rankingu światowego Zimbabwejczyka.

Śladami starszego brata

W ubiegłym roku Scott Vincent jako pierwszy Zimbabwejczyk odniósł zwycięstwo na Asian Tour, wygrywając International Series Morocco. Starszy z braci zajął też pierwsze miejsce w International Series Order of Merit. Prowadzenie w tegorocznej edycji rankingu utrzymał triumfator z Kataru, Andy Ogletree, natomiast Takumi Kanaya, zwycięzca z International Series Oman oraz Kieran Vincent wyprzedzili Wade’a Ormsby’ego. Australijczyk, który był najlepszy w turnieju w Tajlandii tym razem nie przeszedł cuta.

Takumi Kanaya rozpoczął dzień z przewagą trzech strzałów. W przeciwieństwie do International Series Oman w lutym, gdzie triumfował po tym, jak również prowadził w trzeciej rundzie, walczył mozolnie na drugiej dziewiątce, zamykając dzień wynikiem 73. Dało mu to tylko remis na czwartym miejscu, z Amerykaninem Michaelem Maguire (66), Koreańczykiem Taehee Lee (67) i Tajlandczykami  Pacharą Khongwatmaiem (67), Pawinem Ingkhapraditem (68) i Jazzem Janewattananondem (70).

Surrealizm

„Teraz to surrealistyczne” — powiedział 25-letni Vincent, który wygrał 360 000 USD. „Myślę, że jest tak wielu ludzi, którym muszę podziękować na tym etapie, którzy poświęcili mi tyle czasu i wysiłku, że zasługują na to bardziej niż ja.

„Czuję się, jakbym był głównym wokalistą w zespole ludzi, którzy tak wiele dla mnie zrobili. Jestem bardzo wdzięczny. Przez jakiś czas będzie to do mnie docierać”.

Putter Vincenta nie funkcjonował najlepiej w sobotę. W ostatniej rundzie już działał rewelacyjnie, z sześcioma birdie i bez śladu bogeya.

O swoim ostatnim trafieniu na greenie powiedział: „To jest gra w golfa, trochę wygrywasz, trochę przegrywasz, niektórzy trafiają, inni nie. Jestem po prostu bardzo wdzięczny, że trafiłem we właściwym czasie, kiedy tego potrzebowałem. Miałem szczęście, że wciąż dawałem sobie szanse. Tak, nie mogłem sobie tego lepiej wymarzyć.

W tym tygodniu jesteśmy na turniejach LPGA i DP World tour.

Najlepsze golfistki świata rozegrają swój pierwszy tegoroczny turniej wielkoszlemowy – The Chevron Championship. Panowie powalczą na The ISPS HANDA – CHAMPIONSHIP.

Czwartek i piątek:

DP World Tour: ISPS Handa Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 5:00 – 10:00

LPGA Tour: The Chevron Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 17:00 – 21:00

Sobota i niedziela:

DP World Tour: ISPS Handa Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 5:00 – 9:30

LPGA Tour: The Chevron Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 20:00 – 00:00

 

Turniej ISPS Handa Championship komentują: Jacek Person i Dionizy Konieczny.

Turniej The Chevron Championship komentują: Dionizy Konieczny i Grzegorz Zieliński.

 

 

Napisali: Wojtek Nowakowski i Kasia Nieciak

Zredagowała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni