Viktor Hovland. 2021 US Open. Torrey Pines Golf Course. San Diego, California, USA, 17 June 2021. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Zwycięzcy tygodnia: Viktor Hovland i Harris English

Viktor Hovland nie odpuszcza w misji pozycjonowania Norwegii na golfowej mapie świata. 23 – latek, zwycięzca dwóch  turniejów PGA TOUR, tym razem został pierwszym norweskim triumfatorem na European Tour!

Viktor zwyciężył w turnieju BMW International Open, pokonując dwoma uderzeniami, grającego fantastyczną rundę dnia 64, reprezentanta gospodarzy – Martina Kaymera, dwukrotnego zwycięzcę turniejów wielkoszlemowych i wicekapitana europejskiej drużyny Ryder Cup!

Oto co powiedział szczęśliwy zwycięzca: „Dorastałem oglądając w większości Europaean Tour. Jest wielu zawodników grających tutaj, którym kibicowałem jako dzieciak. To super zostać zwycięzcą na tym tourze, w Niemczech, w miejscu… które nie jest Norwegią, ale jest blisko i mam podobne odczucia jakbym był w domu. To jest dla mnie wielki zaszczyt, że Norwegia w końcu ma zwycięzcę na European Tour.”

 

więcej o Viktorze przeczytamy w artykule: golfchannel.pl/?news=mlode-wilki

 

Hiszpan Jorge Campillo finiszował trzeci, z wynikiem -15.

Czwarty, z kolejnym uderzeniem starty był Victor Dubuisson.

Miejscem piątym podzieliło się siedmiu graczy: Darren Fichardt, Justin Harding, Sam Horsfield, Shaun Norris, Vincent Norrman, Andy Sullivan i Bernd Wiesberger.

 

*

Za oceanem wydarzenia przybrały dużo bardziej dramatyczny bieg. W turnieju Travelers Championship najlepszy, po nieprawdopodobnie długiej dogrywce okazał się 31-letni Amerykanin – Harris English.

Jego czwarte zwycięstwo PGA TOUR, drugie w tym roku, wymagało aż ośmiodołkowej dogrywki, drugiej najdłuższej w historii PGA TOUR. Tak zacięty opór stawiał 29-letni Kramer Hickok, który wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tej lidze.

Poprzednio wygrywał w inaugurującym nowy rok, styczniowym Sentry Tournament of Champions. Z kolei podczas ubiegłotygodniowego US OPEN był trzeci. Teraz jest już poważnym kandydatem do występu w swoim pierwszym Ryder Cup.

Harris jest teraz bogatszym o 1.332  miliona dolarów graczem: No. 12 na świecie i No. 8 w rankingu U.S. Ryder Cup. Po dogrywce był zmęczony, ale szczęśliwy: „Kocham być w takiej sytuacji. Kocham być w pościgu za wygraną w turnieju i dopięcie swego jest niesamowitym przeżyciem.”

Trzeci, z uderzeniem straty był Australijczyk Marc Leishman, a czwarty Meksykanin Abraham Ancer.

 

*

W tym tygodniu zapraszamy na Rocket Mortgage Classic i Dubai Duty Free Irish Open, z udziałem Adriana Meronka. 

 

 

Dubai Duty Free Irish Open i Rocket Mortgage Classic w Golf Channel Polska 

 

Czwartek i piątek:

Dubai Duty Free Irish Open                   R1 i R2        19:00–21:00 – RELIVE

Travelers Championship                   R1 i R2       21:00–00:00 – LIVE

Sobota i niedziela:

Dubai Duty Free Irish Open                   R3 i R4        14:30–18:30 – LIVE

Rocket Mortgage Classic                    R3 i R4      21:00–00:00 – LIVE

 

Komentuje: Jacek Person

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni